Tako bļoda ar Viči Snow Crab

Tako bļoda ar Viči Snow Crab


Viss, kas garšīgs, kopā garšīgāks! Vakariņās taco bļoda ar Viči Latvija Snow Crab un coleslaw salātiem kinzas mērcē. 🦀🌱 Garšas un tekstūras šoreiz nepārspējamas! Panētās un cepeškrāsnī ceptās Snow Crab nūjiņas patiks arī mazākajiem ģimenes locekļiem un būs lieliska alternatīva vistas kraukšķiem. Recepti meklē zemāk.
Svarīgi atzīmēt, ka Viči Snow Crab nūjiņas satur 56% surimi, kas ir augstākais procents Latvijas veikalos pieejamajos tāda veida produktos. Tas nodrošina augstu olbaltumvielu un minerālvielu saturu. Mani pašu ļoti preicē, ka šī produkta ražošanā tiek īpaši domāts par to, lai neciestu daba un zivis tiek zvejotas atklātos ūdeņos. Augstākās klases produkts nudien! 


Tako bļoda ar Viči Snow Crab un coleslaw kinzas mērcē

Nepieciešams:
50 g kuskusa
2 olas, sakultas
panko pārslas
Viči Snow Crab nūjiņas
2 ēdmk eļļas
2 ēdmk ūdens
1 laima sula
1 ķiploka daiviņa
sāls
2 loki, sakapāti
sauja kinzas
1 ēdmk Grieķu jogurta
sarkanais un baltais kāposts
1-2 avokado

1. Novāri kuskusu, sekojot norādēm uz iepakojuma, atdzesē.
2. Viči Snow Crab nūjiņas iemērc olu kultenī, tad panko pārslās, atkārto un liec uz ar cepampapīru izklātas cepampannas un cep cepeškrāsnī 200C 20 minūtes.
3. Tikmēr gatavo coleslaw jeb kāpostu salātus. Pagatavo mērci - traukā liec eļļu, ūdeni, laima sulu, ķiploku, sāli un sablenderē. Pievieno kinzu, lokus un pāris reizes pulsē, nesamaļot kinzu vienmērīgā masā.
4. Sakapā kāpostus, liec bļodā un pievieno mērci.
5. Bļodā kaŗto kuskusu, coleslaw salātus, šķēlēs sagrieztu avokado, sagrieztas Viči Snow Crab nūjiņas, šķēli laima un kinzas lapiņas. Asumam var pievienot čilli.


SADARBĪBĀ AR VIČI LATVIJA