Intervija ar FSHN_Krieg

Intervija ar FSHN_Krieg


Pamanot lūpu krāsas, pirmie jautājumi bija – kas ir FSHN_Krieg un, ko šis nosaukums nozīmē? Kamēr lūpu krāsas vēl tikai nonāks pārdošanā, projekta autors Ansis Čingulis mums pastāstīja par ideju un kā tā attīstās.

FSHN_Krieg komandas sastāvā ir dizaina un idejas autors Ansis Čingulis, un mārketinga speciāliste Lauma Elza Fernāte, kā arī grafiskajā dizainā savu darbu ir ieguldījis Dāgs Etiķis.
Zīmola nosaukums FSHN_Krieg tulkojumā nozīmē “modes karš” un tas ir atvasināts no Otrā Pasaules kara termina “Blitzkrieg”. Produkta ideja ir radīt zibenskaru lūpu krāsu lauciņā, radot kvalitatīvu produktu par pieejamu cenu, kas arī netiek testēts uz dzīvniekiem.


Kā sākās stāsts par lūpu krāsu? Kāpēc tieši šis kosmētikas produkts?
Ar kolēģi, domājot par potenciālu biznesa ideju, nolēmām radīt interneta veikalu ar precēm, kuras Latvijas tirgū nav pieejamas. Matētas un vegānas lūpu krāsas Latvijas tirgū vēl ir jaunums, tāpēc nolēmām tos iekļaut potenciālo produktu sarakstā. Atradām izplatītāju Eiropā, pasūtījām, sapriecājāmies, bet mūsu nezināšanas dēļ tikām apkrāpti, tā arī nesaņemot pasūtījumu.
Jāatzīst, ka bijām bēdīgi, jo vēlējāmies izplatīt tieši vegānus produktus, taču pēcāk domājām – kāpēc neveidot pašiem savu lūpu krāsu? Veidojām daudz paraugus, veicām testus, lai spētu piedāvāt iespējami labāko ar lielisku noturību.

Latvijā lūpu krāsa tiek dizainēta, bet ražota Ķīnā - ja vēlētos to darīt šeit, vai tas vispār ir iespējams? Vai mūsu ķīmiķi to dara? Vai izvēlējāties Ķīnu tehnoloģiju dēļ?
Doma par ražošanu Latvijā ir apsvērta, bet tas šķiet izpildāms tālākā nākotnē. Taču nešaubos, ka arī šeit ražotai lūpu krāsai mums būtu jāpasūta izejvielas no citām valstīm, tāpēc produkta cenas dēļ, izvēlējāmies sadarbības partnerus no Ķīnas. Šobrīd Latvijā nav neviena pašmāju zīmola, kas ražotu šķidru, matētu lūpukrāsu. Ņemot vērā viņu kultūras specifiku attiecībā pret dzīvniekiem, bija ļoti grūti panāk, lai produkts būtu vegāns un dabai draudzīgs.


Veidojat vegānu lūpu krāsu, ar ko tā atšķiras procesā un produkta gala rezultātā?
Ražot lūpu krāsu, izmantojot dzīvnieku valsts izcelsmes izejvielas, ir izdevīgāks un tehnoloģiski atvieglotāks process. Kā jau minēju, mūsu produkti netiek testēti uz dzīvniekiem un tas atkal ir sarežģījums rūpnīcai. Dzīvniekiem tiek skūts kažoks, kosmētika tiek smērēta dziļi ādā un, pilināta tiem acīs, tā tiek izpētītas produkta sekas. Ir ļoti maz slavenu kosmētikas zīmolu, kuri var lepoties, ka cīnās pret nežēlību un rada vegānu produktu. FSHN_Krieg lepojas ar abiem!

Izvēlēti oriģināli nosaukumu visiem pieciem toņiem. Ko tie simbolizē?
Katram tonim ir piemērots nosaukums ar kādu tas asociējas mums visiem. “Jaunava” - spilgti rozā; tā simbolizē nevainību. “Disidents” – laša krāsa; šī ir lieliska krāsa tiem, kuri vēlas atšķirties. Disidents ir cilvēks, kas izceļās ar visu, arī ar politiskajiem uzskatiem. Ar šo toni varēs stāties arī pretī korupcijai!
Savukārt, “Agrā rūsa” ir lieliska latviešu padomju laika filma, tā jāredz melodrāma cienītājiem, un brūnīgi sarkanajam lūpu krāsas tonim piestāv šis nosaukums.
Tonis “Atraitne” - tumsnēji violets; lieliski izskatās gan ikdienā, gan svētkos. Šī krāsa asociējas ar skumjām, nopietnību, nedaudz rūgtumu. “Skārleta” – sarkanais tonis; izpelnījies vislielāko uzmanību, izvēlējāmies nosaukumu, kas atgādinātu par šarmu un eleganci. Nosaukumi izpelnījušies daudz uzslavu, un tas mūs priecē!


Vai plānots papildināt kolekciju?
Noteikti! Plānojam papildināt līdz pat desmit toņiem, kā arī ir vēl daži pārsteigumi prātā, kurus pagaidām vēl paturēsim noslēpumā.

Cik liela nozīme sievietes dzīvē ir lūpu krāsai? Kāpēc?
Neesmu ne sieviete, ne lūpu krāsu lietotājs, uzskatu, ka kāds unikāls tonis akcentē mūsu rakstura iezīmes. Mēs esam atbildīgi par to kādu krāsu vai aksesuārus izvēlamies ikdienā, jo tas kaut ko simbolizēs līdzcilvēkiem. Tonis reprezentē mūsu nostāju, noskaņojumu un palīdz izcelties!


Kristīnei uz lūpām Skārleta
Brigita uz lūpām Disidente
Par lūpukrāsām lasi ŠEIT

Sadarbībā ar FSHN_Krieg