Brīvdienu rītu plaucētās olas, konkurss #pieliecolu

Brīvdienu rītu plaucētās olas, konkurss #pieliecolu

Brīvdienu rīti ir mani laimīgie rīti - taisot brokastis nav jāsteidzas, vari ļaut vaļu iztēlei, aizčāpot līdz siltumnīcai un uzmest aci saviem tomātiem. Un tad, ja paveicas, gardu muti tos notiesāt kopā ar plaucētām olām. Eh, par #brīvdieningu

Vienkāršas un garšām pilnas, spēcinošas un enerģiju dāvājošas brokastu brokastis! 


NEPIECIEŠAMS (2 personām)

SVAIGIE VASARAS SALĀTI
sauja zaļo lapu, izmantoju rukolu
4-5 tomātiņi
2 gurķīši
persiks
fetas siers
sēklas
riekstu eļļa

MAIZĪTES AR PLAUCĒTĀM OLĀM
4 graudu maizes šķēles
iecienītākais smēriņš
avokado
4 olas, izmantoju BALTICOVO brīvo vistu olas
etiķis
balzamiko
saulē kaltēti tomāti

1. Bļodā liek zaļās lapas, uz pusēm pārgrieztus tomātiņus vai daivās sagrieztu lielo tomātu, šķēlēs sagrieztu gurķi, daivās sagrieztu persiku, sadrumstalotu fetas sieru un pārber sēklas. Eļļu vēl nelej!
2. Apgrauzdē maizītes, kad tās atdzisušas apsmērē ar smēriņu. 
3. Plaucē olas - pannā sakarsē ūdeni (3/4 pilna) ar 4 ēdamkarotēm etiķa. Kad uz pannas pamatnes ūdens burbuļo, no trauciņa ūdenī ielaiž olu. Lai ola vienmērīgi plaucētos, ik pa brīdim ar karoti tai var pārliet karsto ūdeni. Ieteikums:jo svaigāka ola, jo lielāka iespēja, ka plaucēšana izdosies!
4. Tikmēr šķēlēs sagriež avokado un sagatavo šķīvjus, uz tiem liek apsmērētās maizes šķēles un pa virsu kārto sagriezto avokado.
5. Kad olas ir gatavas - tās ir savilkušās, baltums ir gatavs un dzeltenums vēl jēls - tās ar karoti uzmanīgi pārceļ uz maizītēm, kuras pārlej ar balzamiko un pārkaisa ar sagrieztiem saulē kaltētiem tomātiem. 
6. Salātus apslaka ar eļļu un visu pasniedz! 

SADARBĪBĀ AR BALTICOVO
FOTO: BRIGITA DAMBE