Pavlova with chocolate cream, ganache and hazelnuts

Pavlova with chocolate cream, ganache and hazelnuts


EN   My obsessions come in waves. Latest of them - a perfect pavlova. 

After a line of underbaked, dry or otherwise non indulgent pavlovas I turned left and tried something new. A simplified recipe and a practically numb hand later a pavlova with a crispy crust and soft and light inside (and a happy dance) followed. 

But I did not stop there. I was inspired by a well known cake in Latvia called Cielaviņa - crunchy meringue with peanuts and chocolate frosting, Though I have never liked the crunchy meringue part so I switched it with a soft meringue like base. Et voilà! A pavlova topped with chocolate cream, ganache and roasted hazelnuts was made for one of the family gatherings. 


RECIPE

Let this recipe serve you as a base for your own adventures of cake making. For example, a classic pavlova with whipped cream and fruits or an autumn inspired version topped and filled with quince sounds and tastes just as good as this version. I already can see a tiramisu pavlova in the near future. How about you?

INGREDIENTS
PAVLOVA

6 egg whites
300 gr caster sugar

CHOCOLATE GANACHE

240 gr black chocolate
240 gr heavy cream
pinch of sea salt

CHOCOLATE MASCARPONE CREAM

200 gr mascarpone, room temperature
200 gr heavy cream
200 gr caster sugar
a handful of roasted and chopped hazelnuts
aproximetely half of the prevously made chocolate ganache

EXTRA

two handfuls of roasted and chopped hazelnuts

1. First off I make pavlovas, usually the night before so they have plenty of time to cool down and rest. In a large bowl with a hand mixer whip egg whites until white foam forms. Add in half of the caster sugar and continue whipping, then add rest of the caster sugar. Continue whipping for minimum of 10 minutes on the highest possible speed. White, gooey and quite heavy mass should form. The thing with pavlovas is that you cannot overbeat them, you can under beat them.

2. Line two pans with baking paper and draw circles on them (Ø 20cm). Split the pavlova mass in two and spread within the drawn circles. Bake for an hour in oven heated to 150°C. I bake both of them at the same time.

3. To make the chocolate ganache chop the black chocolate and put it in a heat proof bowl. Bring heavy cream just to a boil over medium heat and pour over chocolate, and add salt. Let stand for 10 minutes until chocolate has melted and then stir with a whisk until smooth and shiny ganache formes.

4. To make the mascarpone cream in a large bowl whip the heavy cream until white foam forms, add in the caster sugar and continue whipping until just combined; add in the mascarpone and whip until just combined; add in half of the previously made chocolate ganache and chopped hazelnuts and using a rubber spatula mix together until combined.

5. To assemble the cake, put one of the pavlovas on the serving dish, spread over the chocolate mascarpone cream, sprinkle over one handful of the hazelnuts and pour over the chocolate ganache. Put over second pavlova and again spread over the chocolate mascarpone cream, then pour over the chocolate ganache and then sprinkle with remaining hazelnuts.LV   Manas ēdienu mānijas nāk viļņos, pēdējā no tām - perfekta pavlova.

Pēc vairākām pavlovām, kas mani aplaimoja ar savu kaprīzo dabu un visādi citādi neizdevās, nemetu visas cerības prom un izmēģināju ko jaunu. Vienkāršoju recepti, atmetu malā visas liekās sastāvdaļas, kuras vairākos ēdinu blogos tika nostādītas kā absolūti nepieciešamas, lai pavlovas gatavošana vainagotos panākumiem. Un re, beidzot man izdodas (vairākkārt!) izcept pavlovu, kas drīz manās mājās tiks nostādīta kāda svētā vietā - ar kraukšķīgu maliņu un mīkstu un vieglu vidu.

Taču pie tā neapstājos un izlēmu, ka jāapmierina savas kāres un jātaisa nu augšā Cielaviņa, kas man beidzot garšotu, ne tiktu apskatīta vien pa gabalu. Kraukšīgais meringas vidus nekad man nebija gājis pa sirds, tāpēc to nomainīju pret tuvāko meringas māsu, tas ir, pavlovu. Pievienoju klāt šokolādes krēmu, ganache jeb šokolādes un saldā krējuma masu un grauzdētus lazdu riekstus. Et voilà!


RECEPTE

Ceru, ka šī recepte kalpos kā pamats jūsu pašu kūku ceļojumam. Piemēram, izmēģiniet klasisku pavlovu ar putukrējumu un svaigiem augļiem vai pavlovu, kas aplaimota ar cidoniju krēmu un karamelizētām cidonijām.

SASTĀVDAĻAS
PAVLOVA

6 olu baltumi
300 gr pūdercukura

ŠOKOLĀDES GANACHE

240 gr tumšās šokolādes
240 gr saldā krējuma
šķipsniņa sāls

ŠOKOLĀDES MASKARPONE KRĒMS

200 gr maskarpone, istabas temperatūrā
200 gr saldā krējuma
200 gr pūdercukura
sauja apgrauzdētu un sakapātu lazdu riekstu
aptuveni puse no iepriekš pagatovā šokolādes ganache

PAPILDUS

divas saujas apgrauzdētu un sakapātu lazdu riekstu

1. Pirmo vienmēr pagatoju pavlovu, lai tā paspēj atdzist un atpūsties, parasti to daru iepriekšējā vakarā. Lielā bļodā ar rokas mikseri uzputo olas baltumus līdz iegūst baltas putas. Pievieno pusi no pūdercukura un puto līdz sastāvdaļas apvienotas, tad pievieno atlikušo pūdercukuru un turpina putot aptuveno 10 minūtes uz visaugstākā ātruma līdz iegūst baltu, spīdīgu, staipīgu un diezgan smagu masu. Ar pavlovām ir tā, ka tās nevar pārputot, tās var vien nepietiekami saputot. 

2. Divas cepamās pannas pārklāj ar cepamo papīru un uz tām ievelk apļus 20 cm rādiusā. Sadala pavlovas masu aptuveni uz pusēm un klāj uz cepamajām pannām ievilktajos apļos. Cep stundu cepeškrāsnī 150°C. Abas pavlovas cepu reizē. 

3. Lai pagatavotu šokolādes ganache, sasmalcina tumšo šokolādi un liek to karstum aizturīgā traukā. Saldo krējuma katliņā uz vidēja augstas uguns uzsilda līdz parādās pirmie burbulīši un pārlej pāri šokolādei, pievieno sāli. Ļauj 10 minūtes šokolādei kust un tad ar rokas putojamo maisa līdz iegūst spīdīgu un viendabīgu šokolādes masu. 

4. Lai pagatavotu maskarpones krēmu, lielā bļodā uzputo saldo krējumu, tad pievieno pūdercukuru un saputo; tad pievieno maskarpones krēmu un saputo; tad pievieno pusi iepriekš pagatavotā ganache un sauju lazdu riekstu un šoreiz izmantojot gumijas lāpstiņu visu samaisa. 

5. Pienācis laiks visu apvienot - uz kūkas trauka liek pavlovu, ko pārklāj ar šokolādes mascarpone krēmu, pārkaisa ar sauju lazdu riekstiem un aplej ar šokolādes ganache. Virsū liek otru pavlovu un to nedaudz iespiež šokolādēs krēmā, tad to pārklāj ar krēmu, tad pārlej ar šokolādi un pārkaisa ar lazdu riekstiem. 


PHOTOGRAPHY: BRIGITA DAMBE