egg and tomatoe tartlets · olu un tomātu tartaletes

egg and tomatoe tartlets · olu un tomātu tartaletes

EN     If there's one thing that is constant in my life its breakfast. In the morning, in afternoon or at night, as long as I have my dose of breakfast food (atm, when I'm writing this, it's 10 pm and, yep, I'm munching on granola). Eggs are everything, especially when combined with a short crust that melts in your mouth, sweet little tomatoes and hint of cheddar. This is my long weekend staple, I make whenever I don't feel too lazy (as if this recipe isn't the easiest already). These egg and tomatoe tartlets always are a hit and they disappear as soon as they come out of the oven. Easy to make and require 15 minutes of hands on work. Which is perfect if you have guests over you want to impress! Continue for recipe.

I love everything that requires no fuss, no fancy ingredients, is tasty and fast to make. These tartlets are exactly that and more. Don't be afraid of the crust, surprise yourself and your loved ones. 

YOU WILL NEED

210 gr flour
1/2 tsp sea salt
120 gr cold butter
1 egg yolk
1 tbsp ice cold water
2 eggs
115 ml sweet cream
40 gr cheddar, grated
20-25 cherry tomatoes, cut in half
1/2 tsp sea salt
tbsp olive oil
handful of spinach

1. Heat the oven to 200°C.
2. To prepare tartlets, in a bowl mix flour and salt. Add butter cut in little cubes and work in with your hand. Add egg yolk and cold water, work in until you have got a workable dough.
3. Divide the dough in six parts. One by one put each of the ball in a tartlet form and work in with your fingers. With a fork, make little holes in the dough, so it can breath. Cover with foil and bake for 20 minutes. 
4. Meanwhile in pan on a low heat saute spinach. In a bowl mix eggs, sweet cream, cheddar and salt. Then add tomatoes. 
5. Lover the temperature of oven to 180°C. Fill the tartlets with sauteed spinach and egg tomatoe mix. Bake for 20 minutes. Serve immediately or cooled.  

LV     Šobrīd manā dzīvē ir tikai viena nemainīga lieta - brokastis. No rīta, pusdienās vai vakariņās, ja tieku pie savas dienas devas, to var uzskatīt par izdevušos (un, jā, šobrīd 10 vakarā, kad rakstu šo ierakstu, grabinos gar brokastu pārslām). Olas ir mans brokastu pamatprodukts, kas kļūst īpaši patīkams, kad apvienots ar maigu mīklas garoziņu, kas drūp, saldiem tomātiem un čedara sieru. Šīs olu un tomātu tartaletes ir manu garo brīvdienu pamats, kad nenoslinkoju (it kā tie prasītu daudz darba). Tie vienmēr pazūd tik pat ātri, cik ātri tie tiek izņemti no cepeškrāsns. Viegli pagatvojami un prasa vien 15 minūtes roku darba - ideāls variants, ja ciemos ir kāds, uz ko vēlies atstāt labu iespaidu. Recepte turpinājumā. 

Nekas nav labāks par ēdieniem, kas neprasa daudz roku darba, īpašus produktus un ir gardi. Un šie mazie groziņi ir tieši tādi! Nebaidies no mīklas pagatavošanas, pārstedz sevi un savus mīļos!

NEPIECIEŠAMS

210 gr miltu
½ tjk jūras sāls
120 gr auksta sviesta
1 olas dzeltenums 
1 ēdmk ledus auksta ūdens
2 olas
115 ml saldā krējuma
40 gr čedaras siera, sarīvēts
20-25 cherry tomāti, pārgriezti uz pusi
½ tjk jūras sāls
1 ēdmk olīveļļas
liela sauja spinātu1. Cepeškrāsni uzkarsē līdz 200°C.
2. Lai sagatavotu tartaletes, bļodā samaisa miltus un sāli. Pievieno kubiņos sagrieztu sviestu un ar roku iemīca to miltos. Pievieno olas dzeltenumu un ūdeni, mīklu samīca. 
3. Mīklu sadala sešās daļās un veido apaļas formas, ko ievieto formiņās un piespiež klāt formiņai.  Mīklu sabaksta ar dakšu, lai veidojas caurumiņi pa kuriem mīklai elpot. Mīklu pārklāj ar folliju. Cep cepeškrāsnī 20 minūtes uz vidējā plaukta.
4. Tikmēr uz vidējas uguns  olīveļļā apcep spinātus. Bļodā sakuļ olas un saldo krējumu, pievieno sieru un sāli, samaisa. Uz pusēm pārgriež cherry tomātus.
5. Cepeškrāsnī temperatūru samazina līdz 180°C grādiem. Tartaletēs kārto spinātus, tomātus un pilda ar olu un toātu masu. Cepeškrāsnī cep aptuveni 20 minūtes. Pasniedz nekavējoties vai atdzesētas.


PHOTOGRAPHY: BRIGITA DAMBE