where to eat in Sigulda: fazenda bazārs | kur paēst siguldā: fazenda bazārs

where to eat in Sigulda: fazenda bazārs | kur paēst siguldā: fazenda bazārs


EN     To continue the newest section of the blog I wanted to go outside Riga to a place for all the right reasons. And because it's summer and you should get out of the city, if that's not already what you are doing. This time lets have a talk about Fazenda Bazārs located 50 kilometers outside Riga in Sigulda.


LOCATION AND PLACE   The restaurant is located in the outskirts of Sigulda, quite far from the centre, but near the main road that takes you to Cēsis. The location is perfect if you're with a car or just passing through Sigulda. If you're on foot, I would advice other places in the center, like DOMA or Biskvīts. Though when it comes to vibe and decorations, this place wins! It's a mix of minimalism and upbeat Brazilian farm vibes, just like the name suggests. The place is filled with quirky details, while it remains polished and fun at the same time. I wouldn't say that this is something easily achievable. Note to owners, few of the flowers were basically starting to die, not a pretty view! 

FOOD   Ok, before I start, I have to note that I'm not picky, nor do I have any allergies or diets, though I'm abstaining from meat. Basically, I'm all inclusive as long as food is done correctly. So when I went through the menu (for good 15 minutes), and I'm not joking here, my stomach flipped a time or two, because I wanted everything. I concluded that sooner or later I'm gonna roll out of this place. In the end my common sense stopped me and I had salmon tartare with chilli salsa and avocado sorbet (!! you read that right) and brook trout with greens. Both dishes were outstanding, I could go back just for the tartare alone every day (and I work 5 minutes away, so that doesn't help the fact), only downfall on my side (that really isn't one) - the bread wasn't toasted as it read in the menu. My friend had a wok with beef, greens and orange-soy sauce, which was the star of otherwise bland dish. She continued with a chocolate cake, nothing outstanding as well thanks to the dry biscuit. I have to add, that none of the cakes I've tried at Fazenda have been at least decent when it comes to my taste. And now let's talk about a major downfall of this place - the kids menu. There are no kid friendly options on the regular one, and even the kids menu has an additive in each dish a picky kid won't eat just because the said ingredient exists, for example, pickled cucumbers or spices. And when the dish hits the table, you will basically laugh at how small the portion is. Maybe it works for a four year old, but not for someone older. This is a point restaurant should work on - in the hour and a half we spent there, three families left because of this reason - kids didn't want to have anything on the menu. To make it clear - there is no tomato sauce of any kind. Period. So that I don't recite the whole menu here, because I could, have a look at it here.

SERVICE AND ATMOSPHERE  When I think of this place I always imagine warm and welcoming atmosphere. While this stands true to the space itself, it doesn't always apply to the staff. One thing I hate - when your waiters change in the middle of your visit. It's like I don't know who my buddy is here anymore, to whom I ask my dessert to? And snotty responses are welcome here too from time to time. A question about tomato sauce flipped my waitress over, apparently "tomato sauce doesn't exist in Fazenda". Even a homemade one. So that's that.

LV    Lai turpinātu jaunāko bloga sadaļu gribēju izbraukt ārpus pilsētas. Ne tikai tāpēc, ka šī ir super jauka vieta, bet tāpēc, ka ir vasara, un tieši tā vasarās ir jādara - jābrauc ārpus pilsētas atvilkt elpu. Šodien dosimies uz 50 kilometru attālo Siguldu, lai baudītu maltīti Fazenda Bazaar.

ATRAŠANĀS VIETA UN TELPAS   Restorāns atrodas Siguldas nomalē, Rīga-Cēsis šosejas malā, kas to padara par ideālu pieturas punktu braucot cauri Siguldai. Vai gadījumā, ja esi mobils un vēlies baudīt mierīgu gaisotni. Nekad neesmu piedzīvojusi, ka šeit būtu drūzma un troksnis, kā citās Siguldas vietās. Ja tomēr pilsētā ciemojies bez auto, iesaku apmeklēt DOMU vai Biskvītu. Tomēr telpu un noskaņas ziņā, šī vieta uzvar. Ir panākts absolūts balanss starp minimālismu un noskaņu, kas atrodama kādā lauku mājiņā Brazīlijā, tieši tā, kā vēsta vietas nosaukums. Telpu iekārtojumā lielu vietu aizņem daudz un dažādu detaļu, taču ir saglabāts perfekts balanss starp jautro un akurātu minimālismu. Piezīme īpašniekiem: neļaujiet ziediem mirt.

 ĒDIENKARTE   Jāsāk ar to, ka neesmu pārmērīgi izvēlīga, neciešu no alerģijas un neievēroju noteiktu diētu, vienīgais ierobežojums - atturos no gaļas produktiem un tās izstrādājumiem. Faktiski, galvenais parametrs ir labi pagatavots ēdiens. Tāpēc nebrīnieties, kad teikšu, ka ēdienkarti vienmēr šeit pētu ilgi, jo gribās tiešām visu! Šķiet, ka agrāk vai vēlāk no Fazendas izripošu. Šoreiz veselais saprāts uzvarēja un izvēlējos nobaudīt vēl Fazendā nenogaršoto laša tartaru ar čili salsu un avokado sorbetu un strauta foreli ar dārzeņiem. Abi ēdieni bija teicami pagatavoti. Dēļ tartara tur varētu doties katru dienu, un fakts, ka strādāju vien 5 minūšu attālumā, nepalīdz nemaz. Vienīgais mīnuss (kas patiesībā nemaz nebija slikti) - maizīte, kā tas tiek solīts ēdienkartē, nebija grauzdēta. Draudzene baudīja wok ar liellopa gaļu, dārzeņiem un apelsīnu-sojas mērci, kas paglāba citādi neizteiksmīgo ēdienu. Arī šokolādes kūka, pateicoties sausajam biskvītam, nebija nekas vērā ņemams. Piemetināšu, ka šeit vēl nav sanācis baudīt tiešām labu kūkas gabaliņu. Tagad vien ir atlicis pats lielākais mīnuss - bērnu ēdienkarte. Izvēlīgiem bērniem grūti ko atrast standarta ēdienkartē, gandrīz tāpat kā bērniem paredzētajā. Katrā no piedāvātajiem ēdieniem ir piedeva, ko bērns neēdīs tikai tāpēc, ka tā maz pastāv, piemēram, marinēts gurķis vai viņam līdz galam nepazīstama garšviela. Šī ir lieta, pie kā būtu jāpiedomā, jo pusotrā stundā, ko pavadījām Fazendā, to pameta trīs ģimenes neko nenobaudījušas - bērni neatrada sev neko patīkamu. Un vēl - Fazendā netiek piedāvāta tomātu mērce, jo "Fazendā tāds ēdiens nepastāv". Lai es necitētu visu ēdienkarti, jo es to varētu, ar to vari iepazīties šeit.

APKALPOŠANA UN ATMOSFĒRA   Fazenda man saistās ar siltu un mājīgu atmosfēru. Kamēr to var attiecināt uz telpām un iekārtojumu, to ne vienmēr var attiecināt uz apkalpojošo personālu. Visvairāk es neciešu, kad apmeklējuma laikā nomainās viesmīļi, rodas sajūta, ka pazaudēju vienīgo kontaktpersonu. Un kam, pie velna, lai es prasu savu desertu? Arī visdegunīgs tonis reizēm šeit ir sastopams (lasiet komentāru par tomātu mērci).
RESTORĀNS: Fazenda bazārs, mājaslapa
LAIKS: l-Vl 9.00 – 22.00, Vll 11.00 – 22.00
IZMAKSAS: uzkodas, zupas EUR 4,50-7,80, pamatēdieni EUR 5,60-17,90
ADRESE: Vidzemes šoseja 14, Sigulda