pasha with quince and pumkin · pasha ar cidonjām un ķirbi

pasha with quince and pumkin · pasha ar cidonjām un ķirbi


EN      While I'm not big believer in church (pasha is traditional festive dish during Easter in Orthodox church, read all about it here), I'm big on tradition and this pasha has been tradition in our family for years. Pasha, for those who don't know what is it, is a cottage cheese cake with nuts and dried fruit. Many believe it's a complicated dish, when it actually requires just 20 minutes of hands on work and a night in a fridge. There is also lots of place to get inspired by the area you live in, just add your favorite fillings to the cottage cheese to represent you and tastes you like. I have done pasha with just nuts, candied fruits like cherries, mango or plums and this year with dried quince and pumpkin to add some sweet and sour notes! You can also get crazy with shapes of your cake, just find the most weird looking bowl or box (it can be anything!) and surprise everyone! Continue for more pictures and recipe.

YOU WILL NEED

220 g butter, at room t
4 M egg yolks
1 packet vanilla sugar
400 g whole milk curd
180 ml whipping cream
100g caster sugar
100 g candied pumpkin (I suggest Rāmkalni bio), chopped
100g candied quince (I suggest Rāmkalni bio), chopped
a handful of toasted hazelnuts, chopped
linen or gauze fabric piece

1. In a bowl with mixer whisk the butter until it becomes airy, add egg yolks, sugar and whisk again until fluffy. Then stir in the cheese. You can also put it through a sieve, then pasha will be denser.
2. In another bowl whip cream until fluffy. With a wooden spoon or a spatula stir the whipped cream into cheese. Add and stir in the candied pumpkin, quince and nuts.
3. Lay the fabric into form and then fill with the cheese mass. Choose a form, which will allow a leakage or be wiser - turn around your form, put under a turned around bowl and a plate where leakage will accumulate. Lay a load onto the pasha form and put into fridge for 24 hours.

LV     Lai gan neesmu liela baznīcas cienītāja (pasha ir tradicionālais Lieldienu ēdiens Pareizticīgo baznīcā, vairāk lasi šeit), pashas gatavošana mūsu ģimenē ir kļuvusi par tradīciju. Principā pasha ir biezpiena kūka, kas pildīta ar riekstiem un žāvētiem augļiem un lai gan daudzi domā, ka tās pagatavošana prasa daudz iemaņu un laika, tā nav. Pietiek vien ar 20 minūtēm roku darba un nakts ledusskapī, lai pashu varētu likt Lieldienu brokastu/pusdienu galdā. Tāpat ir daudz iespēju variēt ar pildījumu, ko pievieno biezpienam, vari iedvesmoties no vietas, kur dzīvo un pievienot savas mīļākās garšas. Piemēram, mēs esam taisījuši pashu tikai ar riekstiem vai tikai ar žāvētiem augļiem - ķiršiem, mango vai aprikozēm, taču šogad pievienojām lazdu riekstus, cidonijas un ķirbi,, kas rezultējās saldās un patīkami skābās notīs! Izpausties vari arī izvēloties savas pashas formu - atrodi visinteresantāko bļodu vai kastīti (tas var būt jebkas) savā virtuvē un izmanto to kā formu, lai pārsteigtu sevi un viesus! Vairāk bildes un recepte turpinājumā. 

NEPIECIEŠAMS

220 g saldkrējuma sviesta, istabas t
4 M olu dzeltenumi 
1 paciņa vaniļas cukura
400 g pilnpiena biezpiena
180 ml saldā krējuma
100 g pūdercukura
100 g ķirbju sukādes (iesaku Rāmkalni bio), sagriezti gabaliņos
100 g cidoniju sukādes (iesaku Rāmkalni bio), sagriezti gabaliņos
sauja grauzdētu lazdu riekstu, sasmalcināti ar nazi
lina vai marles auduma gabals

1. Bļodā ar mikseri saputo sviestu, līdz tas kļūst gaisīgs, pievieno olu dzeltenumus, pūdercukuru un vēlreiz saputo, līdz iegūta gaisīga masa. Tad iemaisa biezpienu. To var izberzt arī cauri sietam, tad pasha būs blīvāka. 
2. Citā bļodā vieglās putās saputo saldo krējumu, ko ar gumijas/koka karoti iemaisa masā. Pievieno un iemaisa sukādes un riekstus.


3. Ieklāj audumu formā un tad piepilda ar masu. Izvēlies tādu formu, no kuras var tecēt šķidrums vai esi gudrāka - formu ar masu apgriez otrādāk, paliec apakšā otrādi apgrieztu bļodiņu, kas noturēs masu un apakšā noliec šķīvi, kurā krāties tekošajam šķidrumam. Pashai uzliec slogu un liec nostāvēties 24 h.