BRUNCH: The three chefs restaurant The good must grow · BRANČŠ: Trīs pavāru restorāns Tam labam būs augt

BRUNCH: The three chefs restaurant The good must grow · BRANČŠ: Trīs pavāru restorāns Tam labam būs augt


EN     After long time of my friends talking me into it I have decided to leap in and open a new section of reviews here on the blog - for places to eat! I'm not critiquing anyone here, just giving my honest opinion about the place, the food and all around experience of the restaurant/cafe/bar visit - because food has to be an experience! I also come fully equipped (e.g. few cameras, few phones, a friend or two) and sorry guys, proper food critiques don't do it, which basically means screaming "hey! I'm gonna write about you!". So see this section as a tell all experience with a bunch of beautiful photos from places I and my friends have lunch, dine, have a cup of coffee between meetings, have girls nights and so on. And maybe you will know exactly where you will be having your lunch or dinner next time you visit Riga! This time - brunch at three chefs restaurant The good must grow!

LOCATION AND PLACE   Restaurant itself is located in a very convenient place for tourists - in the Old Town of Riga, just a minute away from the main attractions. If you are with a car, there is a parking place just outside the restaurant on the Zigfrīda Anna Meierovica bulvāris (fun fact: he was the first Foreign Affairs Minister of Latvia), but since brunches take place on Sundays, you can leave your car on the same street with no parking payment required. When you come in, you are welcomed by a concierge who then leads you to wardrobe, takes your coat and leads you to the second floor, where brunch takes place. Then a waiter gets you seated by your table. When all this is happening, you have a minute to take in the classic/minimalist feel of the restaurant that is filled with quirky pieces like a velvet coach, variety of fun lampshades and photo frames of the restaurants chefs and employees. The main color palette which consists of light earth tones (with some pops of rich colors) leaves you very calm and ready to take into anything that comes your way.

FOOD   At first sight you see a table that is filled with mainly fresh and untouched produce. Then you notice a chef waiting to take order of your omelette or salad, that will be whipped up in minutes. That ensures you will have the best quality dishes in front you - just cooked with fresh ingredients you actually fancy. There are the main seasonal ingredients like seafood (prawns and tuna), some meats (bacon resting in oven!), fennel, citrus, beets and some out of season treats like rhubarb and tomatoes. There is also a great selection of produce to make a spread on your plate like hummus, flavored butter, salmon, meats, goats cheese, melt in your mouth croissants and focaccia. For dessert you can have ice cream made in front of you using nitrogen (the main reason why we went there), candy you make yourself, waffles and others. For drinks they offer coffee and water. I indulged in a fresh salad with beets, rhubarb, fennel, green leaves and goats cheese - I was pleasantly surprised! My friend had an omelette with prawns and fresh salad on the side, also a good dish. 

SERVICE AND ATMOSPHERE   Staff was open and warm, taking care of you from start to finish - your empty dishes disappeared in thin air and filling new ones was a fun experience. Chef was very talkative and ready to share his knowledge (yep, I got the recipe for the salad dressing!), making it easy to come up with what would you want to have on your plate. His energy, sun coming in from the wide windows and music playing made it all in one beautiful atmosphere, letting you feel free to ask questions, take the tenth photo of your dish and genuinely enjoy the dishes you were a part of putting together. 

LV     Pēc ilgas pierunāšanas šodien blogā atveru jaunu apskatu sadaļu - par vietām, kur baudīt ēdienu! Apsolos padalīties ar patiesiem iespaidiem un viedokli par vietām, ēdienu un vispārējo pieredzi par pavadīto laiku restorānā, kafejnīcā vai bārā - jo ēdiena baudīšanai jebkurā no ēdienreizēm ir jābūt pieredzei, pat, ja tiek nobaudīta vien tase kafijas! Šo sadaļu neuztveriet kā ēdiena kritiķa darbu, nē, nekādā gadījumā! Uztveriet to kā dalīšanos pieredzē ar draugiem, kad cits citam iesakat vietas pusdienām, romantiskiem randiņiem vai brančam kopā ar draudzenēm, jo tas ir tieši tas, ko es un mani draugam darām - baudām, lai ieteiktu Jums! Ceru, ka šī sadaļa ļaus jums atklāt ko jaunu, beidzot saņemties aiziet uz to restorānu, kas sarakstā jau ir ilgu laiku, vai vienkārši sevi palutināt, jo spīd saule! Šodien - brančš Trīs pavāru restorānā Tam labam būs augt!

ATRAŠANĀS VIETA UN TELPAS Restorāns atrodas Rīgas centrā - vecpilsētā, iepretim Pulvertornī mītošajam Kara muzejam. Ja dodaties ar auto, to varat novietot stāvvietā uz Zigfrīda Anna Meierovica bulvāra, bet tā kā brančš tiek pasniegts svētdienā, auto turpat uz ielas var novietot bezmaksas. Ierodoties restorānā, jūs sagaida konsjeržs, kurš pavada jūs līdz garderobei un tad līdz otrajam stāvam, kur tiek pasniegts brančš. Tur jūs tiekat nodoti viesmīļa rokās un pavadīti līdz galdiņam. Ar šo minūti pietiek, lai novērtētu klasisko/minimālistisko interjeru, kas atšķaidīts ar interesantām detaļām - zaļu samta dīvānu, atšķirīga dizaina lampām un fotogrāfiju rindām, no kurām pretī smaida restorāna pavāri un citi darbinieki, kas momentāli uzlabo garastāvokli. Gaišo zemes toņu palete ar jautrām krāsu niansēm ļauj nomierināties un atvilkt elpu, lai pilnībā nodotos ēdienam.

ĒDIENKARTE     Pirmais, ko ieraugi, ir galds ar uzkodām un neskartiem sezonāliem produktiem kā tunci un garnelēm, sagrieztu gaļu (krāsnī sildījās bekons!), fenheli, citrusiem un bietēm, un pāris pārsteigumiem - rabarberiem un sulīgiem Getliņu tomātiem. Pēc tam pamani pavāru, kurš ir gatavs pieņemt pasūtījumu. Tas nozīmē, ka jau pēc pāris minūtēm baudīsi tikko, speciāli tev pagatavotu omleti vai salātus, pagatavotus no tevis izvēlētām sastāvdaļām. Tikmēr vari salikt uzkodu šķīvi, ko piepildīt ar humusu, garšaugu sviestu, lasi, kazas sieru, mutē kūstošiem kruasāniem un fokaču. Desertā branča laikā tika piedāvātas konfektes, ko vari pagatavot pats, acu priekšā ar slāpekli pagatavots saldējums, ko baudīt ar vafelēm un aveņu mērci. Ēdienu vari baudīt ar kafiju un glāzi ūdens. Es izvēlējos svaigus pavasara salātus ar bietēm, rabarberiem, fenheli, zaļajām lapām un kazas sieru - biju patīkami pārsteigta! Vienkāršs sastāvs tika pasniegts ar pasakainu skābeni saldu mērci, kas izcēla katru no sastāvdaļām. Mana draudzene baudīja omleti ar garnelēm un svaigiem salātiem.

APKALPOŠANA UN ATMOSFĒRA Personāls bija atvērts un pretimnākošs. Tukšie šķīvji pazuda nemanot, bet jaunu piepildīšana bija īsts piedzīvojums. Šefpavārs bija runātīgs un gatavs dalīties ar savu pieredzi (mhm, dabūju salātu mērces recepti!), kas ļāva viegli un ātri kopīgi izlemt, kas tiks gatavots. Šefpavāra enerģija, saule, kas spērās iekšā pa logiem, un maigā mūzika radīja atmosfēru kurā vari justies brīvi un atpūsties, bez raizēm par noraidošiem skatieniem uzņemt desmito fūdija bildi un patiesi izbaudīt katru kumosu no tā, ko tikko izveidoji kopā ar šefpavāru.
LAIKS: svētdienas, 11:00-16:00
IZMAKSAS: EUR 14,99, bērniem EUR 4,99
GATAVOJA: Artūrs Trinkuns
ADRESE: Torņa iela 4, Rīga