breakfast toast in 3 steps · brokastu maizītes 3 soļos

breakfast toast in 3 steps · brokastu maizītes 3 soļos

EN     Nothing has changed since the last food post and I'm still on a breakfast kick. Kick so strong that breakfast may be the top daydreaming topic. No joke, I start planning what I will have for breakfast next day 10 minutes after I have had my breakfast croissant. Though on that note, I want to say that you don't have to plan days and days in advance to have a kick ass breakfast croissant or toast that can be put together in more or less ten minutes. You just have to follow three simple steps to build a croissant so good your cup of coffee will be jealous! 

BASE

Base will set the mood of the meal. You have to choose a base that will lead you to the main ingredient. For example, if I know I want something light and airy I will have a croissant, bagel or a slice of a regular white bread (toasted). But if I want something more hefty, I will go for a slice of ciabatta or rye bread. For something sweet try chocolate zucchini or innocent banana berry bread.

THE MAIN INGREDIENT

Try choosing a season appropriate ingredient. In winter period think of winter vegetables (I love pickled beets and avocados) and tropical fruits like melon, citrus, persimmon and so on. In summer you want to choose locally grown vegetables (tomatoes and cucumber!) and berries. And then there are produce you can use all year round like eggs, light meats (prosciutto and chicken), fish, cheeses and legumes. Don't shy away from choosing more than one main ingredient. I love mixing meats and fishes with vegetables and fruits!

TOPPINGS

This is the part when you make it fun. Based on your base and main ingredient choose toppings, the more the better! Start from bottom and go to the top. Think if you will want a spread (cream cheese, cottage cheese, hummus, pesto) and/or salad leaves (those stick so good on any kind of spread!). Mix and match them to find your perfect combination. Toppings can be as simple as salt (I love sea salt and svaneti salt) or go as far as crisped legumes, sauces (also honey), cheeses, nuts, scallions, lemon juice, fruits, berries and basically everything that won't fall off the toast. At the moment my top three are pomegranate seeds, crumbled feta or goat cheese and svaneti salt. 


I hope I have not scared you away, because it seems there is a lot to take in, but actually there is not! As soon as you will try these steps out, you will get hang of them and you will be able to build a killer toast using things you can find in your fridge on a daily basis. But I won't lie, that can take time. But the best advice - just play with everything you have got and don't be afraid. Cause there is no way you could go wrong. I have got the best results regarding taste when pairing ingredients that at first don't go together at all, for example, melon and salmon. And I have added some inspirational photos and recipes to get you on track! 


LV      Nekas nav mainījies kopš pēdējā recepšu raksta un joprojām esmu apsēsta ar brokastīm. Turklāt tik ļoti, ka 10 minūtes pēc brokastīm sāku domāt, ko varētu gatavot nākamajā rītā. Taču nedomājiet, ka, lai baudītu lieliskas brokastis, tās ir jāplāno uz priekšu. Tieši pretēji. Ja seko pāris vienkāršiem soļiem un tavā ledusskapī ir atrodams ne tikai siers un desa, bet varbūt vēl kāds tomāts un krēmsiers, tad vari pagatavot lieliskas brokastu maizītes maksimums 10 minūšu laikā. Ticu, ka spēsiet padarīt savu rīta kafijas tasi greizsirdīgu, ja sekosiet šiem trim soļiem.

BĀZE

Bāze ir visa pamats, kas radīs maltītes noskaņu. Tā pateiks priekšā, kas būs maizītes galvenā sastāvdaļa. Piemēram, ja zinu, ka vēlos ko vieglu un gaisīgu, izvēlos kruasānu, beigeli vai klasisko baltmaizes šķēli (apgrauzdētu). Bet, ja vēlos ko barojošāku, tad izvēlos ciabatta vai rudzu maizes šķēli. Protams, var izvēlēties arī kādu saldo maizi, piemēram, šokolādes cukini vai nevainīgo banānu ogu maizi

GALVENĀ SASTĀVDAĻA

Izvēloties sezonālus produktus var sasniegt pilnīgāko garšu baudījumu. Ziemā iesaku izvēlēties ziemas dārzeņus (bietes un avokado) vai tropiskus augļus, piemēram, melones, citrusaugļus, hurmu un citus. Vasarā iesaku koncentrēties uz vietējiem dārzeņiem (tomāti un gurķi ir klasika!) un ogām. Kā pamatsastāvdaļu var izmantot arī cauru gadu pieejamus produktus - olas, gaļas (prosciutto vai vistu), zivis, sierus, pākšaugus un citus sev iemīļotus produktus. Izmantojiet vairākas galvenās sastāvdaļas; man patīk gaļas un zivis kombinēt ar dārzeņiem un augļiem. 

PIEDEVAS

Šis solis ir jūsu iespēja maizītes padarīt īpašas. Jo vairāk piedevas pieskaņosiet izvelētajai maizei un galvenajai sastāvdaļai, jo interesantāk būs. Iesaku sākt no lejas, un pamazām tikt līdz augšai. Uz maizītes noteikti ir jāziež kāds krēms - humus, krēmsiers, pesto vai pat biezpiens! Tad arī salātlapas neslīdēs nost no maizītes. Tam visam virsū kārtojiet savu galveno sastāvdaļu. Kā pēdējo piedevu iesaku likt ko tik vienkāršu kā sāli vai pat apceptus pākšaugus, mērces (arī medu), sierus, riekstus, zaļumus, citrona sulu, augļus, ogas un praktiski visu, kas nekritīs nost. Iespēju ir tik daudz! Šobrīd mans top trīs ir granātābola sēklas, feta siers un svaneti sāls. 

Ceru, ka neesmu jūs nobiedējusi, jo lai gan šķiet, ka tas ir laikietilpīgs process, tā nemaz nav. Tiklīdz izmēģināsiet šos soļus, sapratīsiet par ko runāju un lielisku maizīšu pagatvošana vairs neprasīs grūtības, jo sapratīsiet, ka izmantot var visu, kas atrodas jūsu ledusskapī. Protams, var paiet laiks, kamēr jūs pie tā pieradīsiet, bet galvenais ir nebaidīties un eksperimentēt, izmēģinot dažādas kombinācijas. Labākās kombinācijas garšas ziņā esmu izveidojusi savienojot it kā nesavienojamus produktus, piemēram, lasi un meloni. Lai jums atvieglotu pirmo reizi eksperimentējot, pievienoju pāris foto receptes iedvesmai. 
PHOTOGRPAHY: BRIGITA DAMBE

FOR DAILY INSPIRATION FOLLOW ME ON INSTAGRAM @BRIGITADAMBE
AND CHECK OUT #BRIGITAGATAVO