OVEN ROASTED CARROT GINGER SOUP • KRĀSNī CEPTU BURKĀNU INGVERA ZUPA

OVEN ROASTED CARROT GINGER SOUP • KRĀSNī CEPTU BURKĀNU INGVERA ZUPA

EN   One thing I can't get enough of - soups. They are so easy to make, but the outcome is always outstanding. You really can't go wrong with a soup like with meats, desserts or  simple foods that can be easily ruined. Soup is different, you can always add spices, if something is missing, balance out the consistency by adding toppings and so on.  Basically, it is an easy way on how to shine at the dinner table and have a semi light lunch or dinner. And at this point of the season, win over hearts of those who you share it with, because lets be honest, there is nothing better than a warm bowl of soup after a cold day. Today I present you an oven roasted carrot and ginger soup to help boosting your immunity and chime in the month of soups - January!

The soup itself is on the sweet side with a great kick of ginger. To play it around I added some crispy chickpeas, sesame seeds and for a more colorful bowl - dill and cranberries. If you enjoy vegan foods, play it around and use coconut milk instead of heavy cream. This will make for a filling lunch and/or dinner on a budget!

INGREDIENTS

1,2 kg carrots, peeled
olive oil
salt and pepper
thyme
3-4 garlic cloves
½ tsp grated fresh ginger
1 l vegetable broth
350 ml heavy cream (or fat-free half and half, coconut milk)
crispy chickpeas, sesame seeds, cranberries and dill for garnish

INSTRUCTIONS

1. Preheat oven to 220°C.
2. Arrange carrots on a baking sheet, generously drizzle with olive oil and season with salt, pepper and thyme. Roast in the oven for 25-35 minutes until fork tender and nicely caramelized. 
3. Once carrots are out the oven cut them in chunks and place in a big pot, add garlic, ginger and approximately 700 ml broth. Blend with a hand blender until mixture is smooth (can be done in a food processor). While stirring add remaining broth and heavy cream, let heat through on medium heat stirring occasionally as the soup will bubble. 

4. Transfer to serving bowls and garnish with some drops of heavy cream/sour cream, crispy chickpeas (preserved chickpeas crisped in a frying pan with spices), sesame seeds, cranberries and dill. Et voila! 

LV  Ja ir kas tāds no kā es nevaru atturēties, tad tās ir zupas. Tās ir viegli pagatavojamas, bet galarezultāts vienmēr ir gards. Gatavojot zupu ir grūtāk nošaut garām, kā gatavojot, piemēram, gaļu, desertus vai pašus vienkāršākos ēdienus patiesi labā kvalitātē. Ja kaut kas pietrūkst - pievieno garšvielas, gribās ko interesantu - uzbur stāstu ar garnējumu! Tik vienkārši! Faktiski, tas ir diezgan vienkāršs veids kāpārsteigt tuvos pie pusdienu vai vakariņu galda, un šīs sezonas laikā - iekarot sirdis! Jo kas gan var būt labāks kā silta zupas bļodiņa pēc aukstas dienas. Šodien es jums piedāvāju pagatavot krāsnī ceptu burkānu zupu ar ingveru, lai pamodinātu imunitāti, ja nu tā laižas miegā, un ieskandinātu zupu mēnesi - Janvāri!

Šī burkānu zupa ir saldena ar lielisku ingvera piesitienu. Lai ar to paspēlētos vēl vairāk, bļodiņas garnēju ar apceptiem turku zirņiem, sezama sēkliņām, dillēm un dzērvenēm. Ja esi vegāns, iesaku saldo krējumu aizstāt ar kokosriekstu pienu. Šī būs recepte, kas sagādās labas pusdienas un/vai vakariņas, turklāt neizmaksās dārgi!

SASTĀVDAĻAS

1,2 kg burkānu, notīrītu
olīveļļa
sāls un pipari
timiāns
3-4 ķiploku daiviņas
½ tjk rīvēta ingvera
1 l dārzeņu buljona
350 ml saldā krējuma (var aizstāt ar kokosriekstu pienu)
kraukšķīgi turku zirņi, sezama sēkliņas, dzērvenes, dilles garnējumam

PAGATAVOŠANA

1. Uzkarsē cepeškrāsni līdz 220°C.
2. Burkānus izvieto uz cepampannas (ja ļoti lieli, pārgriež uz pusēm), apslaka ar olīveļļu un apber ar sāli, pipariem un timiānu. Krāsnī cep aptuveni 25-35 minūtes līdz burkāni pietiekoši mīksti, lai iedurtu ar dakšiņu, un karamelizējušies. 
3. Kad burkāni izņemti no krāsns un nedaudz atdzisuši, sagriež lielos gabalos un saber katlā. Pievieno ķiploku daiviņas, ingveru un aptuveni 700 ml buljona. Sablenderē ar rokas blenderi līdz zupa iegūst viendabīgu konsistenci (to var darīt arī virtuves kombainā). Maisot pievieno atlikušo buljonu un saldo krējumu un karsē uz vidēji augstas uguns kamēr zupa uzsilst. 

4. Zupu lej bļodiņās un garnē ar kraukšķīgiem turku zirņiem (konservēti zirņi pannā apcepti ar garšvielām), sezama sēkliņām, dzērvenēm un dillēm. Bauda!

PHOTOGRAPHY: BRIGITA DAMBE