Novembra Baltic Box - dabas velšu pulveri, žāvēti āboli un musli batoniņš

Novembra Baltic Box - dabas velšu pulveri, žāvēti āboli un musli batoniņš


Šķiet katru mēnesi Baltic Box saturs tiek veltīts kādam tematam. Un, ja tiešām tā, tad oktobra saturs ir domāts tiem, kas aizraujas ar veselīgu dzīvesveidu. Kastītē atrodams viss sākot ar batoniņu dienām, kad nav laika apstāties ilgāk par divām minutēm, veselīgām uzkodām ieilgušām stundām pie datora ekrāna vai vienkārši pie sestdienas vakara filmas, pulveri, kas papildinās jūsu iecienītos ēdienus, jā arī smūtijus un smūtiju bļodiņas, un beidzot ar garšvielām, kas garšām jūsu pusdienu sacepumos liks uzziedēt. Lauku saimniecība Kurzemnieki, kas mitinās Talsu pusē, nodarbojas ar augļkopību, kā rezultātā katru gadu lielu daļu ražas sastāda pasakaini sulīgi āboli. Turklāt ābolu audzēšanā izmanto integrētās audzēšanas sistēmu, kas paredz minimālu augu aizsardzības līdzekļu pielietojumu un nodrošina mazāku ietekmi uz vidi un cilvēku veselību. Viens no produktiem saimniecības piedāvājumā ir žāvēti āboli, kas liek atgriezties bērnu dienās, kad kopā ar omi žāvējām ābolus no viņas dārza. Protams, mūsu kopdarbam līdzināties grūti, bet šī ir laba alternatīva, kad mūsu krājumi ir beigušies. Veselīgi, gardi un pat miziņa noņemta! 


Garšvielu un garšaugu maisījumi manā virtuvē tiek izmantoti reti, lielāka vērtība tiek piešķirta mūsu siltumnīcas bazilikam un timiānam, tomēr Padedzes kaltēto garšaugu maisījums ir atradis savu vietu plauktiņā. Tā sastāvā atrodamas nātres, ķiploki, ķirbji un burkāni, kas lieliski iederas rudens velšu ēdienos - dārzeņu un gaļas sacepumos, krēmzupās un salātos. 


Absolūts ēd pulveri jau ir kļuvuši par hitu veselīga uztura piekritēju vidū. Un jāsaka, ka ne velti. Tie ne tikai atbilst dažādu ēdāju grupu prasībām, bet tiem ir arī plašs pielietojums jebkurā virtuvē. Lai pagatavotu pulveri, dabas veltes tiek žāvētas 45°C (sveiki svaigēdāji!) un tad samaltas, kas ļauj saglabāt vitamīnus un citas vērtīgās uzturvielas. Tāpat tiek lēsts, ka viena ēdamkarote ir ekvivalenta, šajā gadījumā, vienai bietei vai vienam ābolam. 


Ābolu pulveris tiek gatavots no saimniecībā augošajām antonovkām, kas nodrošina Latvijas rudens garšu ik karotē ābolu pulvera. Tā pielietojums ir plašs, to var pievienot putrām, smūtijiem, salātiem, saldajiem ēdieniem, konditorejas izstrādājumiem, dzērieniem, faktiski jebkur! Man vislabāk patīk to lietot kā vienu no sastāvdaļām dzērienos vai bezpiedevu jogurtos, tas piešķir patīkami saldenu ābolu garšu, ko pat grūti sasniegt pievienojot dzērienam ābolus. 

Ābolu kanēļa smūtijs
3/4 glāzes jūsu iecienietā piena (es izmantoju rīsu pienu)
puse glāzes auzu pārslu
1/4 glāzes grieķu jogurta
banāns
1 ābols
1/2 tējkarote kanēļa
2 tējkrotes Absolūts ēd ābolu pulvera

Saliek visu blenderī un sablenderē līdz iegūta viendabīga konsistence. Reizēm pievienoju vairāk piena, ja gribas, lai smūtijs būtu vieglāks.


Absolūts ēd biešu pulveris kalpo kā fantastiska krāsviela, turklāt tai ir tikpat satriecoša garša. Ja vēlaties ar biežu pulveri izkrāsot savus ēdienus, pilnībā pietiks ar vienu līdz divām tējkarotēm, lai jūsu izvēlētais ēdiens iegūtu pasakainu sārtu toni. Šī ir lieliska alternatīva mākslīgajām krāsvielām tiem, kas iemīlējuši red velvet kulinārijas izstrādājumus, dzērienus un putras. Taču tas nav vienīgais veids kā izmantot šo pulveri, arī skaistumkopšanas pasaulē šis tiek uzskatīts par fenomenālu produktu, to izmanto vaigu sārtumu, lūpu krāsu un balzāmu izgatavošanā, kā arī matu krāsošanā. Kuru no visiem šiem pielielietošanas veidiem tu vēlies izmēģināt? Varbūt izkrāsosi savu krēmzupu vai padarīsi košāku rīta smūtiju, bet varbūt liksi vaigiem nedaudz nosarkt? 


Kuram gan negadās no rīta aizgulēties, aizkavēties darbā vai iekļūt sastrēgumā? Tā var sanākt  jebkuram, taču tas nav iemesls, lai ķertos klāt ātrajām uzkodām, kas neapmierina izsalkumu, bet gan nevajadzīgi palielina uzņemtā cukura daudzumu. Šādos gadījumos pie rokas jātur InGo dzērveņu musli batoniņš, kas pagatavots no Latvijā ražotām izejvielām un spēs apmierināt ne tikai tavu saldo zobu, bet arī izsalkumu. 

Citās Baltic Box kastēs - jūnijs, jūlijs, augusts, septembris, oktobris

Vairāk informācijas un kā pasūtīt varat uzzināt šeit - balticbox.lv