kuskusa un salsas pipari // couscous and salsa peppers

kuskusa un salsas pipari // couscous and salsa peppers


LV  Tikai pāris vienkāršu iemeslu dēļ cepeškrāsnī pagatavotas maltītes ir viens no rudens hītiem manā virtuvē. Pirmkārt, veids kā sezonas garšas sajaucas cepeškrāsnī ir neaprakstāms, otrkārt, visa māja piepildās ar mājīgu siltumu un smaržu un, treškārt, mazāk trauku un pannu mazgāšanai. Noteikti viens no labākajiem veidiem kā sasildīties aukstajās rudens dienās. ;) Recepti pirms pāris mēnešiem iedvesmoja kāda bilde Instagram, kurā bija attēloti pipari, kas pildīti ar kvinoju. Tobrīd šķita, ka kuskuss varētu būt labāka izvēle šādam ēdienam, jo tas ir ātrāk pagatavojams, vieglāks un atsvaidzina krāsu paleti. Un nekļūdījos, jo ar kuskusu pildīti pipari ir kļuvuši par vienu no go-to ēdieniem dienās, kad daudz laika gatavošanai nav un mājās ir jāpaveic daudz darbu, bet maizītes vai jogurts neietilpst vēlmju sarakstā. Tāpat ēdienu ir viegli mainīt atbilstoši ledusskapja saturam un garastāvoklim, var variēt gan ar saturu, gan ar mērcēm, piemēram, salsu mainot pret tomātu un bazilika mērci vai kuskusu aizstājot ar grūbām vai jau minēto kvinoju.


Pipariem nepieciešams:
160 gr kuskusa
250 ml buljona
bundžiņa konservētas melnās pupiņas, aptuveni 400 gr
bundžiņa konservētas kukurūzas, aptuveni 400 gr vai divas vālītes svaigi vārītas kukurūzas
160 ml salsas
2 tjk paprikas pulvera
1 tjk čili pulvera, pēc izvēles
2-3 lieli pipari

1. Uzkarsē krāsni līdz 190°C.
2. Vidēja izmēra traukā pagatavo kuskusu. Kuskusam, maisot ar dakšiņu, lej klāt karstu buljonu (ja izmanto buljona kubiņus, tad tos sadrupina un klāt lej karstu ūdeni). Aptuveni minūti turpina maisīt, tad trauku noslēdz ar vāku vai virsū uzliek šķīvi. Kuskusam jābūt gatavam 7-10 minūšu laikā.
3. Tikmēr sagatavo papriku - to iztīra un pārgriež uz pusēm. Paprikas pusītes iemasē ar olīveļļu un ar muguriņu uz leju liek uz cepamās pannas, kurā ieklāts cepamais papīrs.
4. Kad kuskuss gatavs, to vēlreiz samaisa ar dakšiņu. Tad klāt pievieno pupiņas, kukurūzu, salsu, paprikas un čili pulveri un samaisa.
5. Iegūto kuskusa masu pilda paprikas pusītēs un cep uzkarsētā krāsnī aptuveni 20 minūtes.
6. Pasniedz ar zaļumiem, salsu vai krējuma mērcīti.