šokolādes cukini maize // chocolate zucchini bread

šokolādes cukini maize // chocolate zucchini bread


LV  Kurš gan būtu domājis, ka apvienojot cukini (vasaras kabacis) ar jogurtu, nedaudz eļļas un šokolādi, rezultātā no krāsns tiek izņemta gandrīz nevainīga šokolādes maize, kas tā vien prasās tikt apēsta. Es nemelošu, ja teikšu, ka tas ir viens no sulīgākajiem un apetelīgākajiem pēdēja laika mīklas izstrādājumiem, kas nonācis uz mana šķīvja. Turklāt, neviens nevar uzminēt kas ir slepenā sastāvdaļa. Kas ir noderīgi rīkojot bērnu ballītes (patiesībā jebkuru kopīgu pasēdēšanu), maizei esot daudz vieglākai un veselīgākai, nekaitējot šokolādes desertu trumpim - bagātajai garšai. 

Lai pagatavotu nevainīgu šokolādes maizi, pievieno vasaras kabaci, kas pazīstams kā cukini. Droši izmanto arī lielos kabačus, turklāt sēklas var neņemt ārā. Maizi var ēst vienu pašu pie glāzes piena, rīta kafijas, tējas vai pēcpusdienas vīna glāzes. Tāpat to var izmantot kā pamatu saldajām maizītēm. Iezied šķēli ar krēmsieru, liec virsū bumbieri, avenes, banānu, zemenes vai jebkuru citu augli, kas tev garšo un apkaisi ar ziedputekšņiem, pūdercukuru vai apšļaksti ar medu. 

Nepieciešams:
1 ola
100 gr cukura
50 ml eļļas (olīveļļas, pistāciju, valriekstu vai jebkuru citu, kas tev garšo)
70 gr bezpiedevu jogurta
90 gr miltu
20 gr kakao pulvera (visbagātāko garšu buķeti var sasniegt ar Van Extra pulveri, atrodams Rimi veikalos)
1 tjk cepamā pulvera
šķipsniņa sāls
225 gr sarīvēta un notecināta cukini 
170 gr sadrumstalotas tumšās šokolādes + 45 gr dekorēšanai

1. Uzkarsē krāsni līdz 180°C. Ietauko cepamo formu.
2. Lielā bļodā ar mikseri samaisi olas ar cukuru, pievieno eļļu, tad jogurtu, tad kakao pulveri. Kad iegūta viendabīga konsistence, iemaisi miltus, sāli un cepamo pulveri. 
3. Masai pievieno cukini un melno šokolādi, ko lēnām iemaisi ar karoti vai lāpstiņu. 
4. Masu ielej cepamajā formā, pārber ar atlikušo šokolādi un cep krāsnī 60 minūtes.


EN  Who would have thought that zucchini combined with yogurt, a little bit of oil and chocolate would result in an almost guilt free chocolate bread that is just asking to be eaten. I think it is safe to say that this zucchini chocolate bread is the most moist and inviting baked good I have had in a long time. Plus, no one can actually guess what is the secret ingredient, including kids. Which makes it a perfect treat for kid parties (actually any sit-together), being guilt free without compromising the rich taste and fun of the dessert. 

To make a guilt free chocolate bread, add in zucchini or even a squash without removing its seeds. Bread can be devoured on its own with a glass of milk, breakfast coffee or tee or with glass of wine. It can also be used as a base for sweet bread sandwiches. Apply some cream cheese on a slice of bread, add pear, raspberries, banana or any other fruit you love and sprinkle with pollen, caster sugar or splash on some honey. 

You will need:
1 egg
100 gr sugar
50 ml oil (olive, pistachio, hazelnut or any other you love)
70 gr plain yohurt
90 gr flour
20 gr duthed cacao powder
1 tsp baking powder
salt
225 gr grated and squeezed zucchini
175 gr cut dark chocolate + 45 gr for topping

1. Preheat oven to 350°F (180°C) and flour pan.
2. In a bowl with mixer beat egg and sugar, then one by one add in oil, yogurt and cacao powder. When you have reached a smooth consistency, mix in flour, salt and baking powder. 
3. With a spatula slowly mix in zucchini and black chocolate. 
4. Pour the mixture into baking pan and sprinkle it with dark chocolate. Bake for approximately 60 minutes.