Oktobra Baltic Box - jautrie maršmelous un grauzdiņi ar rabarberu čatniju un piparmētru medu

Oktobra Baltic Box - jautrie maršmelous un grauzdiņi ar rabarberu čatniju un piparmētru medu


Beidzot klāt Baltic Box oktobra kastīte! Ja Tu vēl nezini, ko šis serviss piedāvā, lasi šeit, bet tikmēr iepazīsimies ar šī mēneša saturu! Kuram gan negaršo tikko pagatavotas nūdeles, apkaisītas ar parmezāna sieru un pāris saulē kaltētiem tomātiem.. Eko Mako piedāvā no Latvijā augušām un ievāktām izjejvielām ar roku spēku un mīlestību pagatavotas pilngraudu nūdeles, kas piemērotas šādām darba dienu vakaru vai brīvdienu pēcpusdienu izvirtībām. Jāpiemin, ka šīs nūdeles ir atrodamas arī vairāku restorānu ēdienkartēs, kas norāda uz to kvalitāti un izcilajām garšas īpašībām. 


JuJuBe Confections produkcija tiek gatavota no Kalnu saimniecībā ievāktām ogām, kas turpat tiek pārvērstas arī dabīgos gardumos - īrisos, marmelādēs un maršmelous. Maršmellous ir kļuvis par vienu no saldumu pasaules trendiem un to mājās steidz pagatavot ik viens sevi cienošs kulinārs, taču, ja tev trūkst laika un ģimenes locekļi vai ciemiņi jau plūst pa durvīm, šis būs lielisks kārums, ko ātri vari pārsvērst oriģinālā uzkodā! Ūdens peldē izkausē sev tīkamāko šokolādi, iemērc vienu maršmelous pusi, ko uzreiz iemērc kādā no sev tīkamiem gārnējumiem - ziedputekšņos, riekstos, sadrumstalotos cepumos, sēkliņās, jebkur!


Jau ar pirmo Lienas medus karotīti var sajust mīlestību, kas nāk no Kaibalās mītošās Lienas ģimenes! Un ne velti, produkcijas pagatavošanā - bišu maize, medus, medus šūnas, rieksti medū un medus ar piedevām (pirmais Latvijā!) - iesaistās visa ģimene! Baltic Box piedāvā nogaršot medu ar piparmētrām, kas venaldzīgos neatstās. Piparmētras sniedz negaidītu svaigumu un garšas nianses, kas labi iederētos ne tikai tasē tējas, bet arī salātos, pie grillētas gaļas ēdieniem un augļiem. Piedāvāju to izmēģināt kā daļu no grauzdiņiem - apgrauzdē ciabatta šķēles, apsmērē ar krēmsieru, liec virsū savu mīļāko rudens sezonas augli un apšļaksti ar medu! Ātrs, vienkārši pagatavojams gardums, ko baudīt ne tikai tad, kad laiks ir ierobežots, bet arī tad, kad tā ir ar liku likām. Jo gribēsies taču vēl!


Zemnieku saimniecība Kronīši, uzticot recepšu izstrādāšanu un pārbaudīšanu pazīstamajam pavāram Mārtiņam Sirmajam, piedāvā no augļiem un ogām gatavotus konservus, ar piebildi - kā mājās! Un tiešām, ne vien smarža, kas uzvēdī, kad burciņa tiek atvērta, bet arī garša rada patīkamu siltumu pakrūtē, kas atgādina patieso māju sajūtu. Rabarberu čatnijs nav ne salds, ne sāļš. Tas ir silts un būs piemērots siera un augļu platēm, termiski apstrādatiem dārzeņiem un gaļas ēdieniem. Iesaku to izcelt kā vienu no svarīgākajiem komponentiem, ļaujot tam noteikt galvenās ēdiena garšas īpašības. Apgrauzdē iecienītāko maizi, apsmērē ar krēmsieru (lieliski derēs arī ricotta siers), liec virsū savu mīļāko rudens sezonas augli un uzklāj karoti rabarberu čatnija!


Rudenī, kas tradicionāli ir dažādu siltu dzērienu gadalaiks, lieliski iederas sīrupi, kas piešķir interesantas garšas nianses jau pierastiem dzērieniem un tējas vai kafijas krūzei. Iesaku šo sīrupu izmēģināt ne tikai pie tējas, bet arī oriģinālā dzērienā - uzsildi glāzi ābolu sulas, kam pievienota kanēļa standziņa, tad pievieno 1-2 tējkarotes rabarberu un ingvera sīrupa. Lai dzēriens košāks un jautrāks vari pievienot piparmētras lapiņas vai dzērvenes. Baudi! 


Citās Baltic Box kastēs - jūnijs, jūlijs, augusts, septembris