kazeņu saldējums // blackberry ice cream

kazeņu saldējums // blackberry ice cream


LV - Vai zināji, ka Somija un Zviedrija ierindojas godpilnajā ceturtajā un piektajā vietā pēc apēstā saldējuma daudzuma pasaulē? Es arī nē. Bet šķiet šis fakts varētu izskaidrot manu nebeidzamo vēlmi pēc saldējuma, kas parādās tiklīdz kā kļūst vēsāks. Vismaz tā man gribētos domāt. Tā vai citādi, ir pienācis pēdējais brīdis, kad vari izbaudīt mājās gatavotu saldējumu ar sezonas ogām un uzkrāt vitamīnu krājumus. Tāpēc netērēsim vairāk laika un ķersimies klāt receptei, kas garantē, ka iegūsi krēmīgu, svaigu un gardu kazeņu saldējumu bez saldējuma mašīnas palīdzības. 

EN - Did you know that  Finland and Sweden take fourth and fifth place respectively in top 5 ice cream consuming countries in the world? Me neither. But I think this could explain why I experience a sudden uncontrollable desire for ice cream as soon as colder weather hits. Or so I would love to believe. Anyway, this is the last moment when you can enjoy home made ice cream made from fresh seasonal berries while saving up on those vitamins. So lets not spend more time and hop on right to the one of the easiest recipes ever which results in a creamy, fresh and mouthwatering blackberry ice cream with no help of ice cream maker. 
LV - Šo recepti var izmantot kā pamatu jebkurai saldējuma garšai, ko vēlieties iegūt. Personīgi es dodu priekšroku bumbieriem ar kanēli, rabarberiem un upenēm. Var izmantot gan svaigas, gan saldētas piedevas, svarīgi ir tās pirms tam atlaidināt. Tāpat cukuru var aizstāt ar medu vai jebkuru citu saldinātāju (vai nelietot to vispār). Un ņem vērā, ka saldējums jāatlaidina 15-20 minūtes, lai iegūtu krēmīgu konsistenci, ja tas ir bijis pilnībā sasaldēts (nakti un vairāk). Šķiet, ka tas ir viss, kas jāzina, lai tu varētu uztaisīt pats savu ideālo saldējumu bez saldējuma mašīnas pie sāniem. 

250 g kazeņu
60 g cukura
30 ml ūdens
100 ml saldā krējuma
150 g maskarpones siera

1. Nelielā katliņā kazenēm pievieno ūdeni un cukuru, uz lēnas uguns sautē aptuveni 5-7 minūtes, kamēr kazenes kļūst mīkstākas. Noņem no uguns un atdzesē. 
2. Bļodā sajauc saldo krējumu ar maskarponi. Tad pievieno kazenes. Lai iegūtu viendabīgu masu, visas sastāvdaļas sablenderē ar rokas blenderi. 
3. Tad masu liek aukstuma izturīgā un aizvākojamā traukā un iekšā saldētavā uz 2-3 stundām. Ideāli masu būtu apmaisīt ik pēc 30 min, bet es to paspēju izdarīt tikai divas reizes un, manuprāt, saldējuma kvalitāti tas neietkemēja. 

EN - This recipe can be used as a base for ice cream flavor of your choice. I prefer pear with cinnamon, rhubarb and blackcurrant. You can use both fresh and frozen additives, just let them thaw a little. Also sugar can be substituted with honey or any sweetener of your choice. And note that it has to sit on the counter for 15-20 minutes after you take it out of the freezer to reach creamy consistency if it was fully frozen (overnight and more). I think that is all you  need to know to make your perfect ice cream without an ice cream machine. 

250 g blackberries
60 g sugar
30 ml water
100 ml whipping cream
150 g mascarpone

1. In a small pot put together blackberries, sugar and water - stew for about 5-7 minutes until soft. Let blackberries cool.
2. In a bowl mix together whipping cream and mascarpone until smooth, add cooled blackberries. To reach smooth consistency, blend all components with hand blender. 
3. Put the mix in a container and into freezer for 2-3 hours. Now ideally you should mix the mixture once in a half an hour, I did it only twice and it did not affect the quality in any way.