beauty blender review · beauty blender atsauksme

beauty blender review · beauty blender atsauksme


EN   I am used to, sorry, I was used to applying my make up with the help of my fingers whether it was foundation, BB cream or eyeshadow. Now, I have moved on thanks to the pink sponge you can see above and certainly have heard about. This little sponge, called Beauty Blender, was created 12 years ago in 2003 by Rea Ann Silva, a well known make-up artist, with an aim to help actors and models look flawless on high definition tv that was just recently introduced. Many years later Beauty Blender is now fighting for a position as makeup's best friend and in my eyes it has won the game. If you can remember an easy mantra - wet.squeeze.bounce. - your makeup will look flawless and you will never want to say goodbye to the egg shaped sponge. I apply everything with it, starting from foundation and ending with bronzer and highlighters, it works with everything! Blending with it is the easiest it has been and no longer I will have a bad make-up day thanks to this sponge! Read further for tips on how to start using, use and clean the Beauty Blender. 

PREPARING BEAUTY BLENDER FOR USING

This is the key to properly using the beauty blender - you have to wet it! If you don't do it, you can kiss goodbye your perfect makeup, literally. If the sponge is not wet, it will absorb makeup you are using and non of it will end up on your face. When beauty blender is wet, it has soaked up water and makeup just hovers on top of it. So, what you do: 
 1. Put the blender under warm water and squeeze it a couple of times.
 2. Squeeze out all the water.
 3. Take a paper towel/towel and squeeze out the excess water.


USING BEAUTY BLENDER

Sounds easy so far, right? Before using the beauty blender, I watched a dozen of videos on YouTube to understand what type of products can be used with the pink sponge. Few said that only liquid complexion products can be used, others said that even eyeshadows can be applied. But from my experience and information on the beauty blender homepage I can say that the pink sponge can be used with all types of complexion products starting with foundations, BB Creams, CC Creams and ending with powders, blushes and mineral makeup. To have a perfectly air brushed and dewy look: 
Pump your makeup on to the hand or straight to the face, it can also be applied on to the sponge.
Bounce the makeup onto your skin with sponge to evenly apply the complexion product of your choice. I use the round side to apply foundation and pointy end to apply highlighters and powder.
Do not drag it across skin. That can be ageing and rough. Bounce your make-up onto the face gently.

CLEANING THE BEAUTY BLENDER

For me this may be the most important part of using the sponge. It has to be properly cleaned or else you will end up with breakouts thanks to the bacteria on your face and in your makeup. Although beauty blender offers cleansers, they are kinda pricey. But the good news is, you can clean it with products you use for your brushes and face but you have to be cautious - salicylic and glycolic acid will break down the foam in the sponge and it will start to fall apart, so try to avoid products that contain these acids. To clean the sponge: 
 1. Put the sponge under hot water to kill the bacteria.
 2. Put the cleanser onto the sponge and foam it.
 3. Squeeze and rinse the sponge under water until water becomes clear.

Do not worry if your blender has stains, few products can stain it. Also do not worry if the blender looses its color, it can happen over time because of the cleaning.
Squeeze out the excess water and put the sponge aside in an open air to dry it. I like to put it on the container it came in to avoid it falling off the chosen surface, but do not put the sponge inside the container, it won't dry properly and there is a possibility of bacteria.

LV   Biju radusi uz sejas visu sākot ar BB krēmiem un beidzot ar acu ēnām klāt ar pirkstu palīdzību; tā bija vieglāk. Bet nu esmu pavirzījusies solīti tālāk un atpakaļ vairs neskatos - izmantoju rozā sūklīti, ko redzat bildē un noteikti par kuru esat jau dzirdējuši. Rozā sūklīti, sauktu par Beauty Blender, pirms 12 gadiem radīja labi pazīstama vizāžiste Reja Anna Silva, ar mērķi palīdzēt modeļiem un aktieriem izskatīties labi arī uz tikko iepazīstinātā HD kvalitātes ekrāna. Daudzus gadus vēlāk rozā ola nu cīnās par pilnvērtīgu vietu kā kosmētikas labākajam draugam. Un manā skatījumā, spēle ir uzvarēta. Ja varat atcerēties pavisam vienkāršu mantru - samitrini.saspied.atlec. - kosmētika izskatīsies nevainojami uzklāta, pat neredzama, un tu nekad vairs neatvadīsies no Beauty Blender. Tā nav slavas dziesma bez pamata. Ar savu sūkli klāju visu - tonālo krēmu, bronzeri, izgaismotāju. Blendēšana nekad nav bijusi tik viegla un izskatījusies tik labi, sejas tonis vienmēr izdodās vienmērīgs! Tālāk rakstā esmu iekļāvusi vairākus ieteikumus, balstoties uz savu un citu vizāžistu pieredzi ar Beauty Blender - kā to lietot, kā tīrīt un apbrīnot! :)

BEAUTY BLENDER SAGATAVOŠANA DARBAM

Šī daļa ir visu panākumu atslēga Beauty Blender lietošanā - tas ir jāsamitrina zem silta tekoša ūdens! Ja tas netiek darīts, tad faktiski var atvadīties no savas kosmētikas. Ja sūklis nav mitrs, tas sevī iesūks kosmētiku un vien minimāla daļa nokļūs līdz tavai sejai. Bet, kad tas ir mitrs un piesūcināts ar ūdeni, kosmētika paliks sūkļa virspusējos slāņos un to būs viegli uzklāt uz sejas. Tātad, kas tev jādara: >
 1. Novieto sūkli zem silta tekoša ūdens un vairākas reizes to saspied.
 2. Izspied visu lieko ūdeni.
 3. Ietin sūkli papīra dvielī vai dvielī un izspied atlikušo ūdeni.

BEAUTY BLENDER LIETOŠANA

Tik tālu izklausās vienkārši, vai ne? Pirms sāku lietot savu Beauty Blender, noskatījos duci video YouTube vietnē, lai saprastu kāda tipa produktus varu lietot ar sūkli. Daži teica, ka tikai šķidri produkti ir piemēroti lietošanai ar sūkli, bet citi solījās, ka ar to var klāt pat acu ēnas. Paļaujoties uz manu pieredzi un Beauty Blender mājaslapā pieejamo informāciju, to var lietot ar visa veida sejas produktiem - sākot ar tonālajiem krēmiem, BB krēmiem, CC krēmiem un beidzot ar pūderiem, vaiga sārtumiem un minerālo kosmētiku. Lai panāktu nevainojama klājuma rezultātu un vienmērīgu sejas toni:
 1. Kosmētiku no sākuma klāj uz rokas vai uzreiz uz sejas, to var klāt arī uz sūkļa.
 2. Izvēlēto produktu uz sejas klāj ar atlēciena kustībām (iedomājies, ka tavs sūklis ir bastketbola bumba un tev jāiegūst pirmā vieta driblēšanas konkursā). Ar apaļo galu es klāju sejas toni izlīdzinošos produktus, bet ar spico galu izgaismotājus un pūderus. 
 3. Nekādā gadījumā to nevajadzētu valkāt pa ādu. Lai gan sūklītis ir ļoti mīksts, tas var veicināt sejas ādas novecošanos.

BEAUTY BLENDER KOPŠANA

Manā skatījumā šis ir galvenais solis Beauty Blender lietošanā. Tas ir pienācīgi jākopj un jātīra, citādi tas piesūksies un uzkrās baktērijas, kas uz tavas sejas ādas rezultēsies kā izsitumi. Lai gan Beauty Blender piedāvā arī speciālas ziepes, ir iespējams izmantot arī daudz ekonomiskākus līdzekļus. To iesaka tīrīt ar to pašu līdzekli, ar ko tīri savas otas un seju (ļoti labi, ja tas puto), daudzi izmanto bērnu ziepes, bet man patīk vienkāršās ajūrvēda ziepes no Himalaya. Taču esi uzmanīga, pievērs uzmanību, lai tīrāmā līdzekļa sastāvā nav salicilskābe un glikolskābe, kas liks sūkļa struktūrai jukt un plīst. Lai tīrītu sūkli:
 1. Novieto sūkli zem karsta tekoša ūdens, lai nogalinātu baktērijas.
 2. Uzklāj tīrāmo līdzekli un kārtīgi saputo to.
 3. Spaidot, izskalo sūkli zem karsta tekoša ūdens, kamēr tas ir tīrs.
 4. Neuztraucies, ja uz tava sūkļa paliek traipi, vairāki līdzekļi ļoti krāso. Tāpat neuztraucies, ja sūklis sāk zaudēt krāsu, tā var notikt dēļ mazgāšanas. 
 5. Izspied lieko ūdeni un novieto sūkli atklātā vietā, lai tas var izžūt. Man patīk to sāniski novietot uz iepakojuma, kurā tas nāca. Tādējādi varu būt pārlIEcināta, ka tas nekur neaizripos. Bet nekādā gadījumā neliec to atpakaļ iepakojumā, tas neizžūs un uzkrās baktērijas. 


PHOTOGRAPHY: BRIGITA DAMBE