Jūnija BalticBox - enerģijas bumbiņas, vasarīgi salāti ar kaņepēm un alus biezpiena mājiņas

Jūnija BalticBox - enerģijas bumbiņas, vasarīgi salāti ar kaņepēm un alus biezpiena mājiņas


Jau rakstīju par Latvijā pieejamo subscription box koncepta kastīti ar nosaukumu BalticBox (vairāk lasiet šeit), kas arvien turpina mūs iepazīstināt ar reģionālajiem labumiem un vairo veselīga dzīvesveida piekopšanu (jau pusgadu! sveicieni mazajā dzimšanas dienā!). Tuvojoties Jāņiem, svētkiem, kas jāsvin īpaši latviskā garā, tieši jūnija BalticBox spēj nodrošināt oriģinālus produktus, tikpat oriģināliem našķiem uz galda, kas ne tikai viegli un ātri pagatavojami, bet arī gardi. Vairāk par to, kas atrodams jūnija kastē un kā no tā visa pagatavot neierastus ēdienus ne tikai svētku galdam, bet arī ikdienā, lasiet tālāk. 
Jūnija BalticBox atradīsiet četrus viegli ikdienas ēdienkartē iekļaujamus produktus un vienu īpašiem notikumiem (smagas darba dienas beigas arī ietilpst šo notikumu sarakstā ;) ). To vidū meklējiet: 
sēklu un riekstu maisījums SWEET BEE no SC Grand
kaņepju pavalgs no Iecavnieks & Co
cepumi Sieraustiņas no Kārumu Fabrikas
alus marmelāde no zemnieku saimniecības Indrāni 
un 
īpašā dzirkstošā bērzu sula Citronu BIRZĪ no Kainažiem


Sēklu un riekstu maisījums SWEET BEE no SC Grand izrādījās mans absolūtais favorīts mirklī, kad nobaudīju pirmās medus glazūrā grauzdētās ķirbju sēklas un zemesriekstus. Kastīte ir pilnīgi pašpietiekama, lai kalpotu kā pilnvērtīga uzkoda, taču tas neliedz tās saturu izmantot, lai salāti iegūtu struktūru vai pagatavotu vasarīgas enerģijas bumbiņas.


Lai pagatavotu 10 vasarīgas enerģijas bumbiņas nepieciešams: 
100 grami sēklu un riekstu maisījuma SWEET BEE no SC Grand
2 tējkarotes medus
2-3 ēdamkarotes svaigā krēmsiera
5 zemenes

1. Blenderī sablenderē sēklu maisījumu, līdz iegūta vēlamā konsistence. Ieber bļodā.
2. Pievieno medu un maisa līdz masa sāk ķept kopā. 
3. Veido mazas bumbiņas, kuras ieteicams 30 minūtes atdzesēt ledusskapī.
4. Rotā ar nelielu tējkaroti svaigā krēmsiera un 1/3 vai pusi zemenes (atkarīgs no zemenes lieluma).


Kaņepju pavalgs no Iecavnieks & Co bija tas produkts, kuru man bija pat bail nogaršot, jo nekad nebiju personiski saskārusies ar kaņepēm un nezināju kā tās garšo. Jāatzīst, tās garšo labi! Interesanti, bet labi. Uzraksts uz kastītes (un internets) ziņo, ka kaņepes ir bagātas ar organismam tik nepieciešamajām olbaltumvielām, aminoskābēm, šķiedrvielām un ogļhidrātiem. Uz iepakojuma atrodamā informāciju vēsta, ka pavalgs lieliski saderas ar salātiem, kartupeļiem un biezpienu. Un nav melots, mans brokastu biezpiens nu ir ieguvis jaunus garšas toņus, bet jaunie kartupelīši labu draugu. 


Vasarīgiem salātiem ar kaņepēm nepieciešams:
kārtīga sauja spinātu
10 lielas zemens, sagrieztas četrās daļās vai uz pusi, ja mazākas
5 kazas siera bumbiņas
2-3 ēdamkarotes Kaņepju pavalga no Iecavnieks & Co
2 ēdamkarotes sēklu un riekstu maisījuma SWEET BEE no SC Grand

1. Traukā izkārto spinātus, pa virsu liek zemens, kazas siera bumbiņas, apber ar sēklu un riekstu maisījumu un pievieno kaņepju pavalgu. Tik vien tā darba!


Zemnieku saimniecības Indrāni alus marmelāde Jāņos būs mans glābiņš! Man, kā cilvēkam, kam alus negaršo, šis ir lielisks risinājums kā apmierināt savas garšas kārpiņas un garšas lidojumā iekļaut arī latviešiem tik nepieciešamo alu. Šis ir arī lielisks risinājums tiem, kas dažādu iemeslu dēļ alu dzert nevar vai nedrīkst. Garša ir autentiska, bet ne nomācoša un pietiekami izteikta, lai tā kalpotu kā viena no sastāvdaļām ēdienos, ne vien kā uzkoda. 


Alus biezpiena mājiņas man likās vienkāršs, bet negaidīts risinājums uzkodām uz galda. Biezpiens ātri uzsūca alus garšu no marmelādēm, bet tā nekļuva nomācoša. Turklāt radās nostaļģija, kas atgādināja par mazās bērnu dienās pavadīto laiku pie omes. 

20 alus mājiņām nepieciešams:
180 grami 0,5% vājpiena biezpiena
100 ml 35% saldā krējuma
tējkarote cukura
5 alus marmelādes no zs Indrāni 
mini selgas cepumi

1. Bļodā sakuļ saldo krējumu un cukuru līdz iegūst putukrējumu.
2. Sadrupinātam biezpienam iemaisa sakulto putukrējumu un pievieno mazos gabaliņos sagrieztu marmelādi.
3. No trim selgas cepumiem un tējkarotes ar kalnu veido biezpiena mājiņas.


Īpašā dzirkstošā bioloģiskā bērzu sula Citronu BIRZĪ no Kainažiem bija tā lieta kastē, kas mirkli līdz nobaudīšanai gaidīja visnepacietīgāk, vien tā iemesla dēļ, ka līdzīga tipa dzērieni veikalos jau redzēti, bet neizskaidrojamu iemeslu dēļ nav nonākuši iepirkuma groziņā. Jau pirms atvēršanas nolēmu, ka dzēriens jābauda ar glanci - atdzesēts, ar ledu un kārtīgu devu citrona miziņu, kas piedeva ne tikai labāku garšu, bet padarīja to arī patīkamāku acij. Galu galā, ja ir iespēja nobaudīt pavasari vasaras laikā, tad tādi notikumi jāsvin. Liels gan bija mans izbrīns, kad manas garšas kārpiņas apjuka. Lai gan bērzu sulas pavasarī dzeru, līdz tās ieskābst man tās vairs negaršo un tieši tā garšo šis dzēriens, ja atskaita svaigo citrona miziņu. Turpretī mani vecāki jūsmoja (lai gan ieskābušas bērzu sulas arī viņi nedzer), kas pierāda, ka šis dzēriens ir gaumes jautājums, kas atklāts kļūs tikai nobaudot Citronu Birzī! 


Un pēdējā lieta kastē bija (tieši tā - bija, jo sen jau kā notiesāta!cepumi Sieraustiņas no Kārumu Fabrikas. Man kā lielam un izvēlīgam siera cepumu mīlim šīs austiņas patīkami pārsteidza, ne tikai ar formu (mazas austiņas! cik mīļi!), bet arī ar garšu. Kārtainā mīkla izrādījās par labu esam arī siera cepumiem. Kārumu Fabrikas produkcijas iepakojumi tiek veidoti sadarbībā ar Latvijas māksliniekiem, turklāt produktu vidū, kas ietver dažādus cepumus, kliņģerus, kūkas un šokolādes produktus, ir iespējams kārumus atrast arī cilvēkiem, kas ievēro bezglutēna diētu. 


 Kurš no produktiem piesaistīja Tavu interesi? Varbūt esi jau kādu nobaudījis?