mātes diena // mother's day

mātes diena // mother's day


LV - Māmiņdiena. Man tā vienmēr paliks atmiņā, kā diena, kad es no rīta agri cēlos, lai medītu puķes tuvējā pļāvā un ceptu pankūkas kopā ar tēti, kamēr mamma gulēja. Es vismaz domāju, ka viņa gulēja, bet es ticu, ka viņa tikai izlikās, jo tas prieks, ko visai ģimenei sagādāja iespēja man mammu gultā pamodināt ar puķēm un pankūkām bija neaprakstāms. Tik vienkārši, bet tik sirsnīgi. Un vēljoprojām mēs lietas nesarežģījam ar dāvanām un stīviem apsveikumiem, bet paliekam pie ierastajiem ziediem no pļavas un kā garda. 
Tagad, kad esmu atradusi savu mīlestību virtuvē, cenšos pagatavot kaut ko, kas mammai ļoti garšotu un spētu  palutināt viņu vēl tikai nedaudz (pēdējos gados kļuvusi izvēlīga, haha). Lai gan es vēljoprojām nezinu, ko gatavošu, iedomājos, ka varētu jūs iedvesmot ar pāris receptēm, lai jau svētdien jūs varētu savai mammai par visu pateikt paldies ar no sirds pagatavotiem kapkeikiem, kūku, pavlovu vai iecienītajām pankūkām. Tās vienkāršākās lietas vislābākās, vai ne? 

EN - Mothers day. It's me waking up early, going out and trying to find flowers in the near meadow to make my mother a boquet and then coming home to make pancakes with my dad for her, while she was still sleeping. Well, I believe she was sleeping, but I'm pretty sure she was pretending, because it brought so much joy for the whole family for me to be able to wake her up with beautiful flowers and pancakes in bed. It was so simple, but yet so joyful. And we still keep it that simple. No presents, no stiff greetings, just the family, flowers and something delicious. 
Now, when  I have fallen in love with cooking, I try to make something I know she would appreciate so I can spoil her little bit further (she has gotten picky in the last years, haha). Although I still have no idea what I will cook on Sunday, I thought I would give you some ideas and maybe inspire you to make your mum something from the bottom of your heart delicious, for example, cupcakes, loaf cake, pavlova or panckakes. 
 laima un kokosriekstu kūka // lime and coconut loaf cake  (spied uz nosaukuma, tās ir links! // click on the name, it's a link!)

or
or
 ordomāju ar melleņu vai aveņu sīrupu būtu tik pat gardi
I believe it would be as much tasty with blueberry or raspberry syrup

or


LAI IZDODAS! :)

*picture owners can be found by clicking on the recipe names