kolrābju fritteri // kohlrabi fritters

kolrābju fritteri // kohlrabi fritters


LV - Nezinu vai ar mani ir kādas problēmas, bet mans go to ēdiens, atskaitot salātus, ir pankūkas visās to formās. Lai gan šī recepte nav nekāds jaunums un kolrābju pankūkas ir diezgan bieži sastopamas (īpaši ārzemēs, tāpat kā pats dārzenis), pirmā doma kas man iešāvās prātā, kad mamma zvanīja no tirgus un prasīja vai vēlos kolrābi bija "protams! jau sen domāju par dārzeņu friteriem!" Lai tos atsvaidzinātu, pievienoju burkānus, svaigas salātlapas un skābo krējumu. 
Tiem, kas vēl nav pazīstami ar dārzeni vārdā kolrābis, varu pateikt, ka tas līdzinās sputņikam zaļā vai lillā krāsā. To var ēst svaigu vai apstrādāt - vārīt, cept uz pannas vai krāsnī, grillēt, pievienot sautējumiem vai biezeņiem. Tam ir maigi salda garša un kraukšķīga struktrūra, kas ir neaizvietojama svaigajos salātos. Tas ir pieejams cauru gadu un garšīgākais, kad tā lielums nepārsniedz ābola lielumu. 


EN - I do not know what exactly it is with me, but it seems I could make pancakes and anything alike just about from anything. Although this recipe is not an unconventional one and kohlrabi pancakes are quite common, the first thing that popped into my head when mom called from market and asked if I would fancy a kohlrabi was of course, I have been craving veggie pancakes! To freshen up the kohlrabi I added carrots, fresh leaves and a dollop of sour cream. 
For those unacquainted with kohlrabi it is a vegetable that resembles a green or purple sputnik. It can be eaten both fresh and cooked in any way imaginable - boiled, baked, grilled, stewed, mashed or even stir-fried. It has a mild sweet taste and a great crunch when added to salads raw. Available year round and best when the size of bulbs are not bigger than an apple. 2 personām nepieciešams:
1 kolrābis, sarīvēts
2 neliela līdz vidēja izmēra burkāni, sarīvēti
1 ola
sāls, pipari pēc garšas
skābais krējums
svaigas salātlapas

1. Bļodā sajauc kolrābi, burkānus, olu, sāli un piparus. 
2. Uzsilda pannu un uz vidēji augstas temperatūras cep aptuveni ēdamkaroti kolrābja burkānu masījumu no abām pusēm.
3. Pasniedz ar salātlapām un skābo krējumu.
4. Bauda!

For 2 persons you will need:
1 kohlrabi, grated
2 small to medium size carrots, grated
1 egg
salt, pepper by taste
sour cream, for garnish
salad leaves, for garnish

1. In a bowl combine kohlrabi, carrots, egg, salt and pepper. 
2. Heat up the pan and on a medium heat fry about a tablespoon of the kohlrabi carrot mix from both sides. 
3. Garnish with sour cream and salad leaves. 
4. Enjoy!