dabīgi krāsotas lieldienu olas // naturally dyed easter eggs

dabīgi krāsotas lieldienu olas // naturally dyed easter eggs


LV - Vienmēr esmu augstu vērtējusi visu, ko radījusi Māte Daba. Tāpēc dabīgu produktu samaitāšana ar ko mākslīgu un cilvēka radītu man vienmēr licies kas neiedomājams. Paturot to prātā, lai olu groziņā starp brūnajām sīpolu mizās vārītajām olām tavas Lieldienu olas izceltos, tās nebūt nav jākrāso ar mākslīgām krāsvielām! Pastāv daudz un dažādas dabīgās krāsvielas, piemēram sarkanais kāposts, apelsīnu mizas, burkāni, kurkuma, bietes un vīnogu sula. Un kā redzat bildēs, jūsu Lieldienas būs košas un krāsainas!  

EN - I have always highly appreciated everything that is created by Mother Nature. Therefore, when it comes to cooking, mixing of natural and artificial products for me is something unthinkable. Keeping that in mind, I have found a way to keep your basket of Easter eggs fun and colorful. There is a variety of different natural dies, which allow you to steer clear from artificial ones, for example, red cabbage, turmeric, beets, oranges and grape juice. And as you can tell from the pictures, your Easter  will be fun and colorful! 
Lai iegūtu saulaini dzeltenas Lieldienu olas, nepieciešama kurkuma, ūdens un etiķis. Uz 230 ml ūdens nepieciešama ēdamkarote kurkumas un ēdamkarote etiķa. Visas sastāvdaļas sajauc un liek iekšā vārītas olas, atstāj uz nakti. 

Lai iegūtu debeszilas Lieldienu olas, nepieciešama viena ceturtā daļa sarkanā kāposta, 2 ēdamkarotes etiķa un tējkarote sodas. Sagriež kāpostu, aplej ar ūdeni tā, lai būtu nosegts (ja daudz olas, liekam vairāk kāposta un palielinam ūdens daudzumu). Kāpostu vāra aptuveni 20-30 minūtes, tad nokāš un iegūtajai krāsai pievieno etiķi un sodu. Ļauj atdzist un tad iekšā liek vārītas olas. Atstāj minimums uz divām stundām līdz vienai naktij. 

Lai iegūtu mēness virsmas Lieldienu olas nepieciešama vīnogu sula un etiķis. Uz 250 ml vīnogu sulas nepieciešama viena ēdamkarote etiķa. Sastāvdaļas sajauc un liek iekšā vārītas olas, atstāj uz nakti. Jāatzīst, ka olām bija jāsanāk lavandas tonī, tomēr šis rezultāts mani iepriecināja vairāk.


To get sunny Easter eggs you will need turmeric, water and vinegar. To 230 ml add one tablespoon turmeric and one tablespoon vinegar, stir and add boiled eggs. Keep overnight.

To get sky blue Easter eggs you will need 1/4 red cabbage, water, vinegar and baking soda. Cut the red cabbage, put it in boiler and cover with water. Boil for 20-30 minutes, take out the red cabbage, add 2 tablespoons vinegar and one tablespoon baking soda. Stir and add boiled eggs. Keep overnight.

To get moonlit Easter eggs you will need grape juice and vinegar. To 250 ml juice add tablespoon vinegar, stir and add boiled eggs. Keep overnight. I have to admit, these were supposed to come out lavender, but this moon effect is much more interesting.