BalticBox receptes - burkānu eļļa un imunitātes sula

BalticBox receptes - burkānu eļļa un imunitātes sula


Kā pirmo produktu BalticBox recepšu sērijā izvēlējos Rīgā ražoto burkānu eļļu, kas ir lielisks papildinājums salātiem, dažādām mērcēm, dārzeņiem un rīsu ēdieniem (arī skaistumkopšanā!), kā arī sulām! 
Izvēle uz šo pudelīti krita ļoti vienkāršu apstākļu dēļ - pāris pēdējās nedēļas pirms pavasara iestāšanās man vienmēr bijušas kritiskākās veselības ziņā.  Mitrais un lietainais laiks, kad pelēcīgums nogalina pēdējās pozitīvisma un gaišuma paliekas, liek satuntulēties kamoliņā pie tuvākā kamīna vai radiatora un nodrošināties ar ievērojamu daudzumu salvešu, lai glābtu tekošo degunu. Taču esmu atradusi veidu kā sejā atgriezt dzīvīgumu, muskuļos spēku un padzīt prom visas sliktās slimības formas, sākot ar saaukstēšanos un beidzot ar temperatūru - svaigi spiestas sulas! Jautāsiet kādēļ burkānu eļļa ir viena no svarīgākajām sastāvdaļām? Par to lasiet turpinājumā..
Jau no bērnu dienām mamma mācījusi, ka, dzerot svaigi spiestas sulas, vienmēr jāpiepilina klāt pāris eļļas pilieni. Eļļas ne vien satur dažādus vitamīnus - A, E un K burkānu eļļas gadījumā -, bet arī palīdz sulā esošajiem vitamīniem uzsūkties organismā, tos šķīdinot. Laika gaitā dažus eļļas pilienus pie glāzes esmu pārvērtusi veselā tējkarotē, apzinoties tās pievienoto vērtību, padarot eļļas kvalitāti un garšu par noteicošajiem faktoriem tās izvēlē. Kad BalticBox saturā pamanīju DUO AG burkānu eļļu, sapratu, ka pudelīte ātri tiks izlietota šāda veida kokteiļos - tā ir kvalitātīva un, galvenokārt, garšīga, piešķirot dzērienam odziņu garšas ziņā. 


Šis kokteilis ir īsts imunitātes avots, kas palīdz cīnīties ar iekaisumiem un nogurumu tā sastāvdaļu dēļ. Ingvers palīdz cīnīties pret iekaisumiem, bet C vitamīns palīdz uzturēt imunitāti tās uzdevumu augstumos. Pievienojam burkānus un palīdzam organismam cīnīties pret infekcijām, uzlabojam sejas krāsu un redzi un stiprinam organismu ar burkānu eļļas palīdzību. Un tas viss - vienā glāzē!

aptuveni 1 litram imunitātes sulas nepieciešams (2 personām):
2 lieli burkāni vai 3 mazāki
puse citrona
2 apelsīni
2 lieli āboli
ingvers īkšķa lielumā
1 ēdk DUO AG burkānu eļļas

1. Augļus un dārzeņus notīra un nomizo.
2. Ar sulas spiedi izspiež sulu no augļiem  un dārzeņiem.
3. Pievieno burkānu eļļu, samaisa, lej glāzēs un bauda!

*sulu var uzglabāt 1 dienu gaisa necaurlaidīgā pudelē - izspiest vakarā un baudīt ceļā uz darbu!

EN - For this immunity boosting and anti-infalamotory juice you will need (2 persons):
2 large carrots or 3 mid sized
half a lemon
2 oranges
2 large apples
1 thumb sized piece of ginger
1 tbsp carrot oil

1. Peel the vegetables and fruits.
2. Juice them.
3. Add oil, mix and drink!

* you can keep the juice for one day in an air tight bottle

*BalticBox sponsorē rakstu, es sponsorēju recepti un viedokli!