BalticBox receptes - panna cotta ar plūškoka sīrupu

BalticBox receptes - panna cotta ar plūškoka sīrupuMani nebeidz pārsteigt fakts, ka visvieglāk un ātrāk pagatavojamie ēdieni bieži vien izrādās tie gardākie. Panna cotta jeb no Itālijas nācis vārīts saldā krējuma krēms noteikti iekļaujas šajā kategorijā. Panna cottas konsistence ir krēmīga un tam piemīt maiga garša, ko viegli var papildināt, lai panāktu sev tīkāmāko garšu baudījumu. No Blankenfeldes muižas nākošais plūškoka un piparmētru sīrups, kas meklējams februāra BaltixBox, sevi pierādīja kā lielisku kompanjonu maigajai garšai, pietuvinot to dabai garšas ziņā un liekot sapņot par dūmakainiem rītiem sūnu apskautos mežos.  Vien minot dažas plūškoka ārstnieciskās īpašības, kas iekļauj cīņu ar iekaisumiem, gripu, saaukstēšanos un vispārēju imunitātes stiprināšanu (vairāk lasiet šeit), ir skaidrs, ka šī panna cottas variācija ir ne vien garda, bet arī noderīga šajā gada periodā. Lai padarītu to nedaudz draudzīgāku figūrai, samazināju saldā krējuma daudzumu pret pienu.

Nepieciešams (6 panna cottām):
365 ml piena
3 tjk želatīna (aptuveni 10 grami)
70 grami cukura
350 ml saldā krējuma
50-60 ml Blankenfeldes muižas plūškoka un piparmētru sīrupa (pieejams februāra BalticBox)
1 tjk vaniļas ekstrakta (vai puse vaniļas pāksts satura)
šķipsniņa sāls

1. Katliņā ielej pienu un ieber želatīnu, ļauj tam uzbriest aptuveni 7-10 minūtes. Uz lēnas uguns, maisot pienu, izšķīdina želatīnu, nekad neļaujot pienam sākt vārīties (uz elektriskās plīts to darīju uz viszemāk pieļaujamā temperatūras iestatījuma). Tas aizņem aptuveni 2-3 minūtes.
2. Turpinot maisīt pienu un želatīnu uz lēnas uguns, pievieno cukuru, kuru izšķīdina. Tas aizņem aptuveni 4 minūtes.
3. Noņem katliņu no uguns un maisot tā saturu, pievieno saldo krējumu, sīrupu un sāli. 
4. Masu pilda trauciņos un liek ledusskapī atdzesēties. Ja paredzēts ēst no trauciņiem, ledusskapī tur vismaz 1-2 stundas, ja paredzēts panna cottu pasniegt uz šķīvja, tad vismaz 4 stundas vai nakti. 
5. Lai izņemtu panna cottu no trauciņiem, ar naža galiņu atbrīvo panna cottas virskārtu no trauciņa malas, iemērc trauciņu karstā ūdenī uz laiku līdz 5 sekundēm. Tad liek trauciņu apgāztu uz šķīvja un atbrīvo panna cottu. 

*BalticBox sponsorē rakstu, es sponsorēju recepti un viedokli!