Ķirbju Karija Plācenīši ar Skābo Krējumu // Pumpkin Curry Cakes With Sour Cream

Ķirbju Karija Plācenīši ar Skābo Krējumu // Pumpkin Curry Cakes With Sour Cream


Lielāko daļu laika, ko pavadu gatavojot, ļauju sev pilnu radošo brīvību un receptēm sekoju reti (protams, izņemot gatavojot desertus). Kāpēc? Jo tādējādi viss process ir interesantāks un nekad nav simtprocentīgas pārliecības par gala rezultātu. Tieši tāpēc blogs ir pārpildīts ar desertu receptēm, jo gatavojot zupas, gaļas vai dārzeņu ēdienus neizmantoju citas mērvienības kā nedaudz šī, nedaudz tā, šim vajadzētu būt labi, vajag vairāk krāsas un tamlīdzīgi. Rezultātā ir grūti dalīties ar manām receptēm, jo gluži vienkārši es nezinu kas slēpjas aiz gatava ēdiena. Bet es solu laboties un šis ir pirmais solis ceļā uz to. Recepte pēc "read more".

 Most of the time I spend cooking (apart from baking), I actually let myself to a full creative freedom contrary to using recipes. Why? Because it's more fun and you are never sure of the end result. And that is actually the reason why only recipes of sweets are widely posted on this blog - I don't use scales and units other than pinch of this, pinch of that, this could be good, this needs more color and so on when cooking anything else like soups, meat or vegetable dishes. So it is  hard to post recipes of mine because I don't know what ingredients are hiding behind ready dishes. But I promise to get better at that, I know I will try just for the sake of it - and this is my first try at it. Follow for the recipe.Nenoliedzami rudens ir dārzeņu sezona ar ķirbjiem priekšgalā. Un tā kā es apsolīju pilnībā izbaudīt rudeni līdz pirmajam sniegam (izskatās, ka nedēļa vien ir atlikusi), pagājušajās brīvdienās virtuvē notika ķirbju meistarklases (pilnā nopietnībā).

Sastāvdaļas
800 gr - 1 kg ķirbja biezeņa
2 olas
4-5 gk miltu
2-4 tjk karija (pēc garšas/smaržas)
1 tjk oregano
sāls (pēc garšas)
skābais krējums un pētersīļi dekorēšanai

1. Pagatavo ķirbja biezeni virtuves kombainā no zaļa ķirbja un notecina aptuveni 20-30 minūtes (ja izlaiž notecināšanu, nepieciešams daudz vairāk miltu, lai neitralizētu mitrumu). Vai arī es ieteiktu izspiest ķirbju sulu un atlikumus izlietot šai receptei, tādējādi nav jānotecina un tiek iegūta veselīga sula!
2. Ķirbju biezenim pievieno olas, miltus, kariju, oregano un sāli, samaisa. 
3. Uzkarsē pannu, pievieno nedaudz eļļas un cep ķirbju karija plācenīšus no abām pusēm līdz gatavs.
4. Pasniedz ar skābo krējumu un pētersīļiem.
5. Bauda! :)Autumn for me is the season of vegetables and most importantly of pumpkins. After swearing that I will embrace autumn before snow is starting to fall (and looks like I have only a week left), I went crazy in kitchen making everything pumpkin. 

Ingredients
800 gr - 1 kg pumpkin puree, drained
2 eggs
4-5 tbsp flour
2-4 tsp curry (according to taste/smell)
1 tsp oregano
salt (according to taste)
sour cream and parsley for topping

1. Make pumpkin puree from raw pumpkin in food processor and then drain it for about 20-30 minutes (if you skip draining, more flour is needed). Or I would advice to juice the pumpkin in juicer and drink the juice and use remnants for this recipe; that way no draining is needed and you get a tasty juice! 
2. Add eggs, flour, curry, oregano and salt to the puree and mix.
3. Heat pan, add some oil and bake the pumpkin curry cakes from both sides until done. 
4. Serve with sour cream and parsley. 
5. Enjoy! :)