Crème Brûlée Kapkeiki // Crème Brûlée Cupcakes

Crème Brûlée Kapkeiki // Crème Brûlée Cupcakes


Man šķiet, ka no malas izskatās, ka to vien daru kā cepu (labi, ēdu) kapkeikus. Bet nē, tā nav. Taisnību sakot, kapkeikus nekad neesmu uzskatījusi kā ļoti inovatīvu desertu, jo mani vairāk saista viss, ko kādreiz neesmu jau pagatavojusi vai baudījusi. Jā, tas atkal ir tas pats stāsts, ka viss cits ir labāks par to, kas mums jau ir. Bet šī recepte man lika pārdomāt. Pēc otrā kumosa sapratu, ka esmu atklājusi ko līdzīgu paradīzei, bet pēc otrā kapkeika tiku pārliecināta, ka draugs man nav vajadzīgs kamēr vien šis debesu veidojums ir manās rokās. Jā, tieši tā, esmu atradusi savu perfekto kapkeiku recepti (meklējiet tālāk pēc bildēm)!

I think it might seem that all I do is bake (mostly eat) cupcakes 24/7. But that is so not true. To be honest, I think cupcakes are not very innovative dessert wise, because I'm more into, lets be honest, things I have not tried yet. Yes, it is the same story about how everything else is better than things you actually have. But this recipe made me think twice. After second bite I was sure this is a match made in heaven, after second cupcake I was convinced that I do not need a boyfriend as long as I can have this epitome of heaven in my hands. Yes, I think I have found my perfect cupcake recipe coutesy of  Cooking Classy. Look for the recipe here: Creme Brulee Cupcake recipe from Cooking Classy. Vaniļas krēms
240 ml saldā krējuma
150 gr piena
110 gr baltā cukura (sadalīts)
maza šķipsniņa sāls
1 vaniļas pāksts
4 olu dzeltenumi
3 tjk kartupeļu cietes (~24 gr)
1 tjk sviesta
cukurs dekorēšanai (~ 70 gr)
Kapkeikiem
240 gr miltu
1 tjk cepamā pulvera
šķipsniņa sāls
115 gr sviesta istabas temperatūrā
150 grami baltā cukura
1 ola istabas temperatūrā
2 olu baltumi istabas temperatūrā
vaniļas ekstrakts
120 grami piena


Vaniļas krēma pagatavošana:
1. Vidēja izmēra katliņā uz neliela uguns uzsilda saldo krējumu, pienu, 6 tjk cukura, sāli, vaniļas pāksts sēklas un vaniļas pāksti. Pa laikam apmaisot, silda līdz pirmajiem burbuļiem.
2. Tikmēr atsevišķā bļodā sajauc olu dzeltenumus un 2 tjk cukura. Pievieno kartupeļu cieti un uzsit līdz masa paliek bāli dzeltena un mīksta.
3. Ātri maisot, aptuveni pusi katliņa satura lēnām pievieno olu masai (pa vienai galda karotei).
4. Samazina uguns temperatūru un maisot iegūto masu pievieno masai, kas jau ir katliņā, un tad pievieno kartupeļu cieti un maisa līdz masa sabiezē (ne vairāk kā minūti).
5. Uzreiz masu izlaiž cauri sietam un bļodā ļauj pilnībā atdzist, aptuveni divas stundas. 

Kapkeiku masas pagatavošana:
1. Uzsilda krāsni līdz 180 grādiem. 
2. Bļodā sajauc miltus, cepamo pulveri un sāli. 
3. Citā bļodā ar mikseri sajauc sviestu un cukuru līdz masa kļūst bāli dzeltena. Pievieno olu, pēc tam olas baltumus un vaniļu. Pievieno aptuveni pusi miltu masas un samaisa. Maisot pievieno pienu un atlikušo miltu masu. 
4. Masu sadala 12 kapkeiku papīra trauciņos piepildot aptuveni 2/3. Cep uzsildītā krāsnī aptuveni 21-24 minūtes. Gatavas tās atdzesē.

Kapkeiku sagatavošana:
1. Atdzesētu vaniļas krēmu vienmērīgā līmenī klāj uz kapkeikiem (var ar karoti, var ar konditorejas maisiņu un uzgali). 
2. Apber ar cukuru un ar virtuves degļa palīdzību cukuru izkausē līdz tas karamelizējas. (ja nu galīgi nav, var arī pasniegt bez karamelizēta cukura, bet efekts vairs nebūs tas)
3. Bauda! :)
PS. Kapkeikus sagatavo īsi pirms pasniegšanas, sagataves ledusskapī var uzlgabāt aptuvei trīs dienas. Bet, protams, jo ātrāk apēdīsiet, jo ātrāk varēsiet cept jaunus! :)