Dateļu un Pekanriekstu Bumbas Ar Karameli // Date And Pecan Pops With Spiced Caramel

Dateļu un Pekanriekstu Bumbas Ar Karameli // Date And Pecan Pops With Spiced Caramel


Lai gan vairāk par visu man patīk gatavot un labprāt visu savu brīvo laiku pavadītu virtuvē, pienāk dienas, kad virtuvē pat kāju negribas spert. Un kāds brīnums, tas parasti notiek laikā, gad gaidāmas dzimšanas dienas un citas svinību dienas. Ņemot vērā to un faktu, ka deserti pagatvošanas process no nulles līdz gatavam produktam ir diezgan laikietilpīgs, man vienmēr ir prieks atrast receptes, kas ne tikai ir relatīvi viegli realizējamas, bet arī kādu laiku pirms svētku dienas. Un šī, mani draugi, noteikti ir viena no tādām receptēm. Tā ir ne tikai viegli un ātri pagatavojama, bet arī - veselīga, turklāt derīguma termiņš, šķiet ir bezgalīgs (noteikti tā nav, bet nedēļu noteikti turās). Lasiet tālāk, lai savā īpašumā iegūtu jaunu mīļāko saldā našķa recepti. 

Although I love to cook and I could spend all of my free time in kitchen, I sometimes do get a little tired of it. And what a surprise, it usually happens around time, when somebody has a birthday or name-day or just an occasion that is special enough to be celebrated. Having that in mind and considering that desserts take a lot of time to be perfected I'm always happy to find beautiful dessert recipes that can be made not only beforehand, but also are relatively easy to make. And this proved to be one of those recipes. It it not only easy to make and can be made few days ahead (exactly, I have a piece of pop left in my fridge that is still ready to go after more than a week!), but also, here's the twist - healthy! Do follow for the recipe, because this will be your favorite dessert and snack! Nepieciešams:
200 g pekanriekstu
200 g dateļu bez kauliņiem
3 gk kakao pulvera
1 tjk vaniļas ekstrakta

karamelei:
75 g dateļu bez kauliņiem
1 tjk vaniļas ekstrakta
1 gk kokosriekstu eļļas
kanēlis un muskatrieksti - daudzums pēc izvēles (es izmantoju 1 tk no katra)
ūdens

1. Sasmalcina pekanriekstus un dateles, liek blenderī. Blenderē līdz iegūst viendabīgu masu, pa brīdim apmaisot. Pievieno kakao pulveri un vaniļas ekstraktu, samaisa.
2. Izveido 12 bumbas un ievieto ledusskapī uz pāris stundām vai nakti.
3. Blenderī ievieto sasmalcinātas dateles, vaniļas ekstraktu, kokostriekstu eļļu un garšvielas. Sāk blenderēt un lēnām pievieno ūdeni līdz iegūst vēlāmo konsistenci, kas līdzinās zemesriekstu sviestam. Jāņem vērā, ka ūdens jāpievieno no sākuma, lai masai būtu vieglāk ieņemt vēlamo formu, vēlāk tas jāpievieno ievērojot 1-2 minūšu intervālu, kamēr blenderē.
4. Bumbas rotā ar karameli un sasmalcinātiem zemesriekstiem.
5. Bauda!

You will need:
200 g pitted dates
200 g pecans
1 tsp vanilla extract
3 tbsp cacao powder

for caramel:
75 g pitted dates
1 tsp vanilla extract
1 tsp coconut oil
cinnamon and nutmeg (I used 1 tsp of each)
water as needed

1. Chop dates and pecans. Put them in blender and blend until get the required consistency and it sticks together. Add the rest of the ingredients and process until it all begins to stick together.
2. Make twelve pops and put in fridge for few hours or over night.
3. Blend all caramel ingredients in blender adding little amount of water until you get smooth consistency.
4. Decorate pops with caramel and chopped pecans.
5. Enjoy!